Проти кандидатів-мажоритарників від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» у Львівській області поширюють антиагітаційні листівки. Про ці факти спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА повідомили у обласному штабі організації.

Зокрема, 9 вересня, довірена особа кандидата Романа Ілика у 121 виборчому окрузі Богдан Пукало став свідком розклеювання листівок. «На листках А4 формату написано такі слова - «1998 рік - столичні мужі сказали Лавринович! Ми повірили! Він зрадив! 2012 рік - столичні мужі кажуть: Ілик! Повіримо?». На нашу думку ці листівки несуть провокативний зміст. Поруч з цим, що їх розклеювали у недозволених місцях, на самій поліграфії немає жодних вихідних відомостей, що є прямим порушенням виборчого законодавства» - розповів Андрій Демчина, відповідальний за агітацію у обласному штабі Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина».

За словами пана Андрія, Богдан Пукало після побаченого викликав на місце працівників міліції. Правоохоронці доправили підозрюваних до місцевого відділку міліції, де з’ясували, що вони - студенти місцевого навчального закладу. Опісля, пан Богдан почав писати заяву. Проте, зробити це йому завадив інший кандидат по цьому ж округу - самовисуванець Ігор Курус. «Пан Ігор зайшов до відділення міліції, почав нахабно себе поводити, вирвав з рук і порвав протокол. Після чого, Богдану Пукало довелося писати ще одну заяву. Цього разу вже про перешкоджання діям працівників міліції», - розповів Андрій Демчина.

У Дрогобицькому МВ ГУ МВС України підтвердили факт написання двох заяв громадянином Богданом Пукалом і повідомили, що ці заяви будуть розглянуті протягом 10 днів.

Також, в обласному штабі Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» спостерігачів повідомили, що це не єдиний зафіксований випадок із застосуванням анти-агітаційних листівок проти їхніх кандидатів-мажоритарників. Опоненти використовують подібні технології і проти кандидата по 126 виборчому окрузі Олега Канівця.

Детальніше:
Андрій Дутчак,
Координатор  спостереження за парламентськими виборами-2012 у Львівській області
+ 38 063 628 68 44
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.