Представники Громадянської мережі ОПОРА вже повідомляли про те, що на території Борзнянського району (Чернігівська область), невідомими особами було розповсюджено спецвипуск друкованого засобу масової інформації Об’єднаної опозиції «Батьківщина». Наразі є можливість констатувати факт, що такі прояви недобросовісної конкуренції серед окремих суб’єктів виборчого процесу носять постійний характер

За інформацією, яка надійшла від довготермінового спостерігача мережі ОПОРА по виборчому округу №208, 1 вересня в м. Бахмач (Чернігівська область) представник штабу Радикальної партії Олега Ляшка затримав хлопців, які розповсюджували газету «Голос Батьківщини» №10 (42) від 22 серпня 2012 року. Агітаторів було доставлено у відділ міліції, де представники штабу Об’єднаної опозиції письмово затвердили, що до діяльності ОО «Батьківщина» це видання ніякого відношення немає. Крім всього, усі газети були вилучені представниками правоохоронних органів.

Зміст зазначеного видання, окрім реальних фактів про діяльність Об’єднаної опозиції, включав в себе статтю під назвою «Ляшко – зрадник Тимошенко! «Батьківщина» засуджує його аморальний вчинок!»

2012-09-06_11.21.27

Також слід відмітити, що в Бахмацькому районі під час Спасівського ярмарку молодь також розповсюджувала газету, подібну до видання ОО «Батьківщина», але мітили матеріали проти Олега Ляшка. Тоді агітатори сказали, що газети їм видали в палатці Об’єднаної опозиції. Проте ця інформація не відповідає дійсності.

Крім того, за словами Сергія Семененка, прес-секретаря ОО «Батьківщина», вони не користуються послугами друкарні, що знаходиться за адресою м. Чернігів, вул. Бєлінського, 11, ще з минулих виборів. Проте саме ця адреса була вказана в реквізитах видання «Голос Батьківщини».

Ольга Різенко

прес-секретар
 
За коментарями звертайтесь:
Євгеній Романенко
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Чернігівській області
068 386 60 54

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.