У соціальній мережі ВКонтактє на сторінці офіційної групи Профспілки студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича розміщено оголошення про концерт відомого в Україні музичного гурту в Чернівцях 9 вересня 2012 року. Згідно з афішею, концерт відбудеться за підтримки Віталія Михайлішина. Надпис про це оформлено в такому ж стилі, який кандидат у народні депутати у 201 виборчому окрузі від Партії регіонів використовує для політичної реклами/агітації в місцевих ЗМІ. Також афіша містить оголошення, що тим особам, які матимуть «флаєр», вхід вільний

Оголошення про концерт було розміщено в мережі Інтернет 5 вересня. Згідно з коментарями, отримати «флаєр», який забезпечує безкоштовний вхід на територію Чернівецького обласного музею народної архітектури та побуту (комунального закладу), де відбуватиметься концерт, можна у голів профбюро факультетів ЧНУ. Серед організаторів заходу фігурує «Буковинська асоціація молоді». Інформація про цю структуру у Єдиному реєстрі громадських формувань на сайті Головного Управління юстиції у Чернівецькій області відсутня.

Згідно ст. 68 ч. 2, п. 7 Закону України «Про вибори народних депутатів»: «Передвиборча агітація може проводитися у таких формах: проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів за підтримки партії-суб'єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати, а також оприлюднення інформації про таку підтримку». Таким чином, розміщення афіші в соціальній мережі на сторінці профспілки студентів ЧНУ можна трактувати як агітацію за кандидата Віталія Михайлішина.

Нагадаємо, що серед довірених осіб кандидата у народні депутати України Віталія Михайлішина в одномандатному виборчому окрузі №201, який до того ж є секретарем Чернівецької міської ради, є, зокрема, й ректор ЧНУ Степан Мельничук та викладач цього ж університету Ростислав Білик.

 

profspilkaChNU_2
 
mykhailishyn_bigboard
 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.