Перші засідання ОВК Кіровоградщини не відбулись без проблем та труднощів: де були відсутні голова комісії та її члени, де скарги писали, а подекуди звинувачували головуючих у некомпетентності.

Голова ОВК № 99 Олександр Тарасенко (представник Всеукраїнської політичної партії «Братство») не з’явився на засіданні через незадовільний стан здоров’я. Заступник голови окружної виборчої комісії Петро Чубченко (представник Партії регіонів) стверджує, що дана проблема буде вирішуватись на другому засіданні шляхом заміни у разі неспроможності нинішнього голови виконувати свої обов’язки.

Серед відсутніх на першому засіданні семи членів ОВК - представники від партій «Руська єдність», «Руський блок», Народної екологічної партії, «РУСЬ ЄДИНА», «Союз анархістів України», «Єдина Родина», Християнсько-демократичної партії України.

Заступник голови окружної виборчої комісії Петро Чубченко, який проводив дане засідання, повідомив, що не було ніяких проблем із інформуванням членів ОВК стосовно дати та часу проведення засідання. Все ж виборча комісія у кількості 10 її членів була визнана уповноваженою та провела своє перше засідання.

Другим проблемним моментом виборчої комісії 99-го округу стало недотримання вимог ЦВК щодо площі приміщення ОВК та наявності обов’язкового обладнання. Заступник голови ОВК запевнив, що до 6 серпня, дата наступного засідання ОВК № 99, вищезазначені проблеми будуть вирішені.

В той час, на засіданні ОВК № 101 зіткнулись з проблемою відсутності контактних даних членів ОВ, що спричинило труднощі у підготовці першого засідання. З ціллю вирішення проблеми членами комісії було прийняте рішення про подання скарги в адресу ЦВК.

А член ОВК № 102 Віктор Левченко (представник Партії регіонів) звинуватив Голову окружної виборчої комісії Ярослава Корчинського (представник ПП «Українська Народна Партія») у недостатній компетентності для займання даної посади.

Надія Домаш
прес-секретар Громадянської Мережі ОПОРА
у Кіровоградській області
 
За коментарями звертайтесь:
Євгеній Патруль
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
у Кіровоградській області
099 44 13 777
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.