Деякі політичні сили та кандидати попри пряму законодавчу заборону розміщують свої агітаційні матеріали на транспортних засобах

За повідомленням спостерігача ГМ ОПОРА, у багатьох маршрутних таксі Голосіївського району (виборчий округ №211) з’явилися агітаційні плакати кандидата від політичної партії «УДАР» Миколи Бабенка. Його рекламу помітили на маршрутах № 548, 546, 496, 499, 461, 156 та 172.

IMG_1858

Ще в кількох маршрутних таксі зафіксували рекламу Комуністичної партії України. Причому, деякі плакати лише візуально нагадують агітаційні матеріали КПУ, оскільки не містять згадки про цю політичну силу, а також вихідних даних (відомостей про замовника, установу, яка здійснила друк, тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск). Така ж червоно-біла кольорова гама та комуністичні політичні гасла, основне з яких «Вернем страну народу», містяться і на офіційній рекламі КПУ. Окрім маршрутних таксі, подібні рекламні листівки, після тривалої перерви, було помічено у столичному метрополітені.

IMG_1857

Проте така агітація суперечить виборчому законодавству. Відповідно до частини 8 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів» «розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування (…) забороняється».

За коментарями звертайтеся:
Світозар Захарія
координатор кампанії спостереження за парламентськими виборами-2012 у місті Києві,
(097)3656556
Галина Будівська
прес-секретар кампанії спостереження за парламентськими виборами-2012 у місті Києві,
(097)7468908

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.