Кандидати у народні депутати на Волині використовують нечесні методи агітації: роздають канцелярію школярам із партійною символікою, клеять листівки в маршрутних таксі та навіть друкують своє ім’я на упаковках хліба.

У понеділок, 3 вересня, у маршрутках обласного центру Волині було зафіксовано агітки від кандидата-самовисуванця по виборчому округу №22, депутата Луцької міської ради Андрія Козюри. У кількох маршрутках над виходом із транспорту були приклеєні невеличкі плакати, на яких зображено фото та ім’я, а також його виборчий лозунг. Це порушення ч. 8 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Штаб кандидата, зрозумівши свою помилку, відразу поздирав усі плакати в громадському транспорті.

Волинська обл.

Не обійшлося без агітації й у загальноосвітніх навчальних закладах. Так, у понеділок, 3 вересня, у селі Смідин Старовижівського району (виборчий округ №21) під час відкриття реконструйованої школи представники Партії регіонів взялися за агітацію. Біля школи партійці розмістили свій агітаційний намет, звідки роздавали маленьким школярам ручки, зошити, бейсболки та прапорці із символікою Партії регіонів. На заході зокрема був присутній і Олександр Башкаленко, перший заступник голови Волинської ОДА, що водночас є кандидатом по виборчому списку Партії регіонів (№121 в списку).

Волинська обл.

Волинь

Найоригінальнішою агітацією відзначився кандидат по виборчому округу №21, голова Ковельської РДА Іван Смітюх. Його ім’я та передвиборчий слоган надруковані на упаковках хлібо-булочних виробів ВАТ «Ковельський хлібокомбінат». Фактично, покупці хліба платять не тільки за хліб, а й за агітацію кандидата. Варто зазначити, що до своєї чиновницької посади Смітюх більше десяти років, з 1999 по 2010 рр. був директором вказаного підприємства.

Волинська обл.

Марія Доманська, прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
Детальніше:
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
067 416 50 86
 
Довідково: 
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.