Початок роботи окружних комісій Івано-Франківської області минулого тижня відзначився масовим невідвідуванням перших засідань членами виборчих комісій. Одна із причин – проживання членів  виборчих комісій за межами Івано-Франківської області, відсоткове співвідношення яких у складі всіх ОВК загалом становить 29%

Жителі АР Крим є у складі кожної із 7 ОВК Прикарпаття, жителі Києва – у 4 ОВК, жителі Львівської області – у двох ОВК (№83, м. Івано-Франківськ та №88, центр м. Коломия). По одному жителю присутні у складі ОВК із Житомирської (ОВК №87, центр м.Надвірна), Донецької (ОВК №88, центр м.Коломия), Волинської (ОВК №89, центр м.Снятин), Вінницької (ОВК №89) та Полтавської (ОВК №89) областей.

Представники 4 політичних партії не відвідали перше засідання у жодній ОВК області, представники 2 партій були присутні на першому засідання лише на 1 ОВК. Повне ігнорування першого засідання ОВК зафіксовано від таких неактивних на Прикарпатті учасників виборів, як «РУСЬ ЄДИНА», «Братство», «Руський Блок» та «Єдина Родина».  Представники партій «Зелена Планета» та «Союз анархістів України» на першому засіданні виборчих комісій були присутні лише на ОВК №84 (центр м. Тисмениця).

Із неповним керівним складом розпочали роботу 5 ОВК Прикарпаття. На ОВК №83 (м. Івано-Франківськ) на першому засіданні був відсутній заступник голови виборчої комісії (представник партії «Братство»), на ОВК №86 (центр м. Долина) – відсутній голова ОВК та представник «Народної Екологічної партії», на ОВК №88 (центр м. Коломия) та 89 (центр м. Снятин) були відсутні заступники голів комісій (представники «Руського Блоку»). ОВК №87 (центр м. Надвірна) розпочала роботу повністю без керівного складу –  представники партій «Руська єдність», «Єдина Родина» та «РУСЬ ЄДИНА» проігнорували перше засідання.

Початок роботи ОВК не обійшовся й без відмов працювати у виборчих комісіях. Перед першим засіданням ОВК відмовились працювати в комісії 11 осіб – 4 члени комісії у ОВК №87 (центр м. Надвірна) та 7 членів комісії у ОВК №89 (центр м. Снятин).

За коментарями звертайтеся:

email: [email protected]

Довідково: 

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.