У Дніпропетровській лікарні висять плакати із зображенням кандидата від Партії регіонів Івана Ступака

Спостерігачі ОПОРИ відвідали декілька міських лікарень Жовтневого та Бабушкінського району з метою перевірки інформації від жителів названих районів про зловживання посадовцями адміністративним ресурсом. Перебуваючи 31 серпня в комунальному закладі «Дніпропетровська міська клінічна лікарня №16» (головний лікар В. О. Вишневський), спостерігачі на першому поверсі побачили один агітаційний плакат, а на території цієї ж лікарні на дверях аптеки обласного комунального підприємства «Фармація» другий плакат кандидата в народні депутати від Партії регіонів по 26 виборчому округу Івана Ступака. Іван Ступак є також заступником губернатора Олександра Вілкула.

Чергова лікарні повідомила, що плакат висить з  червня. Судячи з місць розміщення плакатів, агітаторами виявились лікарі неврологічного відділення та фармацевти аптеки ОКП «Фармація».

На плакаті повідомляється, що за ініціативи Івана Ступака 4 липня о 16.00 на території лікарні №16 планувалось відкриття соціальної аптеки ОКП «Фармація». Засновник ОКП «Фармація» – Дніпропетровська обласна рада.

Пунктом 4 ст. 74 Закону України "Про вибори народних депутатів України" забороняється "розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форм власності".

Першого вересня ОПОРА звернулася за коментарем щодо агітматеріалів кандидата Партії регіонів у комунальних закладах до прес-секретаря обласного штабу Партії регіонів Андрія Міхейченка. Андрій Миколайович був здивований побаченим фото. Він пообіцяв прокоментувати описану ситуацію пізніше, але коментарів до цього часу не надав.

P8301675

P8301676
P8301681
 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.