Обговорення реформи викликало широкий інтерес – серед понад 100 учасників конференції були представники близько тридцяти ВНЗ, а також народні депутати України, працівники Секретаріату Президента України, журналісти, соціологи, представники НУО.
Присутні ректори ВНЗ схвалили запроваджену систему зовнішнього незалежного оцінювання, а презентовані результати соціологічних досліджень продемонстрували підтримку ЗНО суспільством, зокрема, і як антикорупційного заходу. При цьому, представники вищих навчальних закладів наголошували на тому, що запровадження ЗНО є лише першим кроком у реформуванні системи вступу до ВНЗ, а також зазначали, що вдосконалення потребує як сама система зовнішнього оцінювання, так і система вступу загалом. Так, обговорюючи питання пільг при вступі до ВНЗ, народний депутат Олеся Оробець наголосила: «Пільги мають мати місце в тому вигляді, які вони є в західних країнах. Скажімо, як то стипендії для малозабезпечених дітей, кредити на житло, кредити на навчання. Але одначе вони мають місце після вступу до вузу, який відбувся за рівними умовами».
Ігор Жиляєв, заступник завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, зазначив, що запровадження ЗНО спричинило судові позови, а також виявило низку проблем в освітньому законодавстві. Саме питання змін до законодавства про освіту, а також врегулювання правових аспектів проведення ЗНО є серед пріоритетів у поточній роботі Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні.
Програма сприяння зовнішньому тестуванню в Україні