28 серпня відбулося перше засідання зазначеної ОВК, проте із 18 членів восьмеро були відсутні, а разом з ними і голова та секретар. Як повідомили присутні, голова проживає за межами Черкаської області, тому не встигла вчасно з’явитися. Окрім цього, засідання відбулося не в запланованому приміщенні, тому ОВК практично не мало ніяких засобів для існування.

У зв’язку з незабезпеченістю належного проведення першого засідання комісії 30 серпня Черкаська обласна організація ВО «Батьківщина» подала позов до Черкаського окружного адміністративного суду на 21-річну Ірину Семешеву. Зокрема, опозиція звинуватила голову окружкому у бездіяльності.

Уже сьогодні Черкаський адміністративний суд розглядає позов уповноваженого представника ВО «Батьківщина». Під час засідання стало зрозуміло, що Ірина Семешева немає жодного стосунку до партії «Союз анархістів України», за квотою якої була затверджена членом комісії. Окрім того, вона заявила, що не писала заяву на згоду стати членом ОВК, а лише на спостерігача від Партії «Об'єднані ліві і селяни». Тому голова не хоче виконувати надані їй обов’язки і складати присягу.

У зв’язку з виявленими обставини спостерігачі ОПОРИ зацікавилися: яким чином виборчі  документи Ірини Семешевої потрапили до ЦВК.

За коментарями звертайтесь:
Сергій Варич
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
в Черкаській області
063 62 86 780
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.