Секретар Чернівецької міської ради та кандидат у народні депутати по 201 виборчому округу від Партії регіонів Віталій Михайлішин 29 серпня 2012 року проводив незаконну агітацію за себе під час виступу на конференції працівників педагогічних закладів міста Чернівців. Факт таких дій зафіксовано на відео. Їх можна трактувати як порушення частини 21 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Традиційний для кінця серпня освітянський захід проходив в Літньому театрі Центрального парку культури та відпочинку імені Т.Г. Шевченка. Під час свого виступу Віталій Михайлішин сказав:

«Як Ви знаєте, я вирішив балотуватися до Верховної ради. Тому, я вважаю правильно говорити про реформу освіти саме в контексті вищого законодавчого органу держави. Переконаний, що для проведення справжньої, а не формальної реформи освіти має бути політична воля… Взагалі я вважаю, що процес удосконалення середньої освіти є стратегічним пріоритетом держави. Саме це буде головним моїм пріоритетом як майбутнього народного  депутата України. І сьогодні перед вами я беру на себе зобов’язання лобіювати інтереси освітян України і в першу чергу педагогічної спільноти Чернівців на державному рівні… Державні бюджети, кошти треба буквально вибивати. Тому народний депутат, який буде представляти наше місто в майбутньому складі Верховної Ради, повинен наполегливо, не жаліючи часу та власних сил, домагатися включення відповідних статей в річний державний бюджет. А потім, використовуючи усі надані йому повноваження, контролювати процес надходження бюджетних коштів з рахунків казначейства на конкретні проблеми освіти в нашому місті. На жаль, досі такого депутата у нашого міста не було. Але я Вас запевняю, він скоро буде!».

Такі дії можна трактувати як порушення частини 21 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»:

«Кандидатам у депутати забороняється використовувати для проведення передвиборної агітації службовий транспорт, зв'язок, устаткування, приміщення, інші об'єкти та ресурси за місцем роботи, службові чи виробничі наради, збори колективу, а також залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов'язаної з проведенням передвиборної агітації, таких осіб: 1) кандидатам у депутати, які займають посади в органах державної влади чи в інших державних органах, органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування, - посадових та службових осіб органів державної влади чи інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (крім осіб, які перебувають на посадах помічника-консультанта народного депутата України)…».

Громадянська мережа ОПОРА буде звертатися із цим фактом до ЦВК з вимогою вжити відповідних заходів і припинити порушення Закону кандидатом Михайлішином.

За коментарями звертайтесь:

Назар Тимощук,
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області,
063 628 67 71, [email protected]
Прес-секретар Чернівецького представництва Громадянської Мережі ОПОРА,

Григорій Сорочан
063 628 67 72, [email protected]

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.