Кандидат від Партії регіонів Олексій Лелюк у виборчому окрузі №149 використовує кошти, що надходять в Україну за Кіотським протоколом, для виборчої агітації. Про це йдеться у відеосюжеті, розміщеному на офіційному сайті кандидата.

9-го серпня на популярному сайті Youtube з’явилося відео про робочу поїздку Олексія Лелюка до Машіського району, який входить до складу виборчого округу №149. Це ж відео можна споглядати і на офіційному веб-сайті Олексія Лелюка, але викладене днем раніше, 8 серпня. У відеосюжеті повідомляється, що депутат Верховної Ради кількох скликань, який наразі є директором Державного агентства резерву України та займається благодійницькою діяльністю, посприяв встановленню утеплених металопластикових вікон в школах та лікарнях Машівського району, для цього були використані кошти, що надходять до України за відомими Кіотськими угодами. Нагадаємо, колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко звинувачували у нецільовому використанні коштів Кіотського протоколу.

У відеосюжеті від 8 серпня йдеться про те, що сам процес заміни вікон та дверей розпочнеться «за кілька днів», тобто у самий розпал виборчої кампанії Олексія Лелюка, який 7 серпня офіційно зареєстрований кандидатом-мажоритарником. Це дає підстави стверджувати, що цей благочинний захід  технологічно вбудований у виборчу кампанію кандидата, що він активно і використовує, розповідаючи про це виборцям та знімаючи відеосюжети.

Крім того, у згаданій інформації йдеться й про те, що в рамках своєї благодійної діяльності лише за останні півроку і лише в Карлівському виборчому окрузі від народного депутата України кількох скликань надали допомоги на 700 000 гривень, а сам кандидат у ролику зауважує про свою подальшу роботу на виборчому окрузі наступними словами: «Я со своей стороны по благотворительной программе обязательно буду выделять дополнительное финансирование сейчас».

Кіотський протокол — міжнародна угода, метою якої є стабілізувати рівень концентрації парникових газів в атмосфері на рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему планети.

Детальніше:
Юлія Суперека
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Полтавській області
063 568 79 01
 
Довідка
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічний перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами.