Троє молодих людей з агітаційного намету Партії регіонів роздавали друковану агітаційну продукцію, яка не містила інформацію про замовника та виконавця друку, тираж і відповідального за випуск

momotЖитель Дніпропетровська 23 серпня зайшов до одного з агітаційних наметів Партії регіонів, розташованого біля Нагірного ринку. В наметі працювало троє хлопців студентського віку. Один із них роздавав перехожим агітаційні матеріали, а двоє інших – візитівки «Вікна-двері». Ті, хто роздавали «Вікна-двері», агітували виборців усно: «Голосуйте за Партію регіонов!».

До складу агітаційного набору входила партійна газета, а також два глянцевих буклети. У першому буклеті було надруковано передвиборчу програму Партії регіонів «Від стабільності – до добробуту», затверджену на з’їзді партії 30 липня 2012 року. В кінці програми стоїть підпис голови Партії регіонів Миколи Азарова. Другий буклет розповідає про історію життя кандидата в депутати Верховної ради по виборчому округу №27 Олександра Момота.

Дніпропетровця, який звернувся до Опори, обурило те, що агітація за Олександра Момота не має вихідних даних.

У пункті 7 статті 69 розділу IX Закону України «Про вибори народних депутатів України» говориться, що друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.     momot2   

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.