У вівторок, 21 серпня, рішенням сесії Миколаївської міської ради російська мова набула статусу регіональної у місті Миколаєві. За дане рішення проголосували 60 депутатів. Четверо депутатів проголосували проти, четверо утрималися і ще четверо не голосували (фракція партії «Фронт Змін»).

mykolaiv_1212

“Визначити російську мову в місті Миколаєві регіональною. Встановити, що Миколаївська міська рада, її виконавчі органи в своїй роботі та в офіційних документах, повідомленнях використовують поряд з українською (державна мова) російську мову (регіональна мова)”, - йдеться у проекті рішення.

Під стінами Миколаївської міської ради зібралося близько 400 людей, серед яких як прихильники російської мови (в основному активісти Партії регіонів), так і сторонники єдиної мови — української (опозиціонери).

Не обійшлося і без сутичок між протестувальниками. Так, декілька молодих людей як з однієї, так і зі іншої сторони забрали до Центрального райвідділку міліції міста Миколаєва. Під час мітингу були задіяни димові “шашки”.

За коментарями звертайтесь:

Олена Кабашна

координатор в Миколаївській області

097219 00 66, 095 087 17 85, [email protected]

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.