imaБіл-борди без вихідних даних, або такі, які відносяться до прихованої агітації, з’явилися в містах Дніпропетровської області

Об’єднана опозиція, комуністи, нашоукраїнці та партія «Україна – Вперед» на фоні своєї млявої агітаційної кампаніїxlll користуються ще й забороненими прийомами. Так, на в’їзді до міста Дніпродзержинська з’явився біл-борд з рекламою партії «Наша Україна». Спостерігачі ОПОРИ зазначають, що в області більше ніде не зустрічали біл-бордів цієї партії, але і цей єдиний рекламний щит працює з порушенням правил ведення агітації – він не містить інформації про замовника послуги, і про наклад плакатів.

Так само без вихідних даних розміщено й плакати об’єднаної опозиції та партії «Україна – Вперед». До того ж, ці плакати не мають ні в тексті повідомлення, а ні окремо назви політичної сили, яку представляють. Про назви партій, які рекламуються на біл-бордах, говорять знайомі символіка і гасла.poiu

Ще один унікальний в своєму роді біл-борд рекламує кандидата-мажоритарника від комуністів Сергія Храпова. Храпов – єдиний кандидат, якого в Дніпропетровській області КПУ виставила на показ на біл-борді. Але й цей єдиний плакат не містить вихідних даних.

Партія «Удар» також не упускає можливості пропіаритись в будь-який спосіб. Білборд із зображенням, де кулак пробиває кам’яну стіну, розміщено в Дніпродзержинську. Цей плакат теж не має назви партії і вихідних даних. Олена Васильченко, керівник обласного штабу ударівців, розповіла, що розміщенням партійної реклами на щитах займається республіканський штаб «Удару», і що вона до подібної агітації не має жодного відношення. 

Юрист Громадянської мережі ОПОРА Валерій Корнійко так прокоментував цю ситуацію: "Вимоги щодо присутності вихідних даних пред’являються лише для друкованих агітаційних матеріалів. Щодо політичної реклами такої вимоги закон не містить. Щодо біг-бордів, в них наявні ознаки політичної реклами оскільки на них згадуються: кандидат, назва політичної партії (наша Україна), та використані девізи партій. А девіз відповідно до ст. 9 ЗУ "Про політичні партії в Україні" є символікою політичної партії. Також вважаю, що відсутність на рекламі вихідних даних не порушує букву закону".


opo   

 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.