Урядову ініціативу, якою навіть місцеві регіонали не наважилися скористатися відкрито, у своїй агітації використав кандидуючий на виборах (одномандатний округ № 188) голова Хмельницької районної держадміністрації Віктор Коліщак (партія «Єдиний Центр»). Ідеться про фінансоване за урядовою програмою забезпечення населення телетюнерами для приймання сигналів цифрового телемовлення

Процес забезпечення пристроями контролює Хмельницька облдержадміністрація, на офіційному сайті якої навіть інструкції підключення тюнера опубліковано. Адресатів – соціально вразливі категорії – для доставки пристроїв через мережу «Укрпошти» визначають по базі даних управлінь праці і соціального захисту населення. У власних інтересах її використав чиновник.

Створена Віктором Коліщаком громадська організація поширила у Хмельницькому районі листівки. Перерахувавши у них нещодавні благодійні акції (паломницькі поїздки, тури для дітей і дорослих по Поділлю), Віктор Коліщак закидає ще одну наживку. «Враховуючи чисельність звернень жителів міста та області на адресу громадської організації «Рідне місто» щодо забезпечення населення телевізійними тюнерами, інформуємо, що Вас включено до списку осіб, яким за рахунок держави на безоплатній основі поштою буде здійснено їх доставку…», - звертається кандидат до громадян свого виборчого округу.

Таким чином, використовуючи службове становище, кандидат у депутати Верховної Ради України, порушив ще й законодавство про захист персональних даних.

 
 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.