З 27 липня 2012 р. на вулицях м. Луганська зявилась зовнішня реклама, в якій Партія Регіонів заявляє про те, кого Вони будуть висувати на мажоритарних округах у виборах до Верховної Ради України

На зовнішній рекламі розміщений заклик голосувати за 3-х кандидатів від «Партії регіонів» по мажоритарних округах обласного центру. Згідно п. 3 ст. 68 це є політичною рекламою та  формою передвиборчою агітації.

Однак згідно п. 1 ст. 70 «Партія, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати».

Lug_dep_bigbordОскільки рішення про реєстрацію щодо зазначених кандидатів – мажоритарників ще не було прийняте виборчою комісієї, то і розміщення зовнішньої реклами щодо рішення партії про підтримку кандидатів – мажоритарників є порушеням виборчого законодавства України.

Громадянська Мережа ОПОРА зазначає, що згідно п. 3 статті 61 Закону «Про вибори народних депутатів України» суб'єктам виборів, які допустили виготовлення агітаційних матеріалів не за рахунок коштів виборчих фондів, Центральна виборча комісія може винести попередження.

19 липня 2012 р. «Партія регіонів» визначилась з кандидатами по мажоритарних округах в м. Луганськ. Так, міська конференція Луганської міської організації «Партії регіонів» 19 липня 2012 р. підтримало висування кандидатури по ВО 104 – Володимира Гончарова, ВО 105 – Сергія Горохова, ВО 109 – Володимира Медяника.

 

 

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічний перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотерміновго спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.