Більше сотні волинських селян вийшли 16 серпня під стіни облдержадміністрації, щоб закликати обласну владу втрутитися у розв’язання проблеми розрахунків за здане молоко. Активну участь в протестній акції взяли й опозиційні політики, зокрема, ті, що балотуються до парламенту.

В акції під назвою «Геть молочну мафію» взяли участь мешканці Ратнівського, Старовижівського, Ковельського та Рожищенського районів Волинської області. Мітингувальники вимагали в керівництва області вплинути на ситуацію із заборгованістю молокопереробників перед селянами за здане молоко. Учасники акції виголосили, що за даними ОДА станом на початок липня цього року заборгованість перед селянами сягає близько 14 млн. грн, з них близько 5,5 млн. грн. боргують ВАТ «Рожищенськиий сирзавод», ВАТ «Ковельмолоко» та ЗАТ «Ратнівський молокозавод». Окрім того, протестувальники вимагали обласну державну адміністрацію залучити закупівельників молока з інших областей, збільшити мінімальну закупівельну ціну молока та зобов’язати збирачів молочної продукції укладати з селянами договори про здачу молока.

DSC00125

Помітингувавши під будівлею обласної ради, селяни зайшли у приміщення та почали вимагати зустрічі з головою ОДА (ОДА та обласна рада заходяться в одній і тій же будівлі – авт.). Під тиском людей голова облдержадміністрації Борис Клімчук пообіцяв, що ситуацію в найближчий час буде урегульовано. Так, молокопереробні підприємства ліквідують половину заборгованості перед людьми до 26 серпня, а впродовж вересня заключать договори із селянами, щоб ті мали юридичні підстави вимагати оплати за молоко через суд. У разі невиконання цих домовленостей пікетувальники обіцяють продовжити свій протест та перекрити міжнародну трасу Київ-Варшава.

Попри те, що ця проблема є давно наболілою селянам і, про неї вже неодноразово говорили різні політики, проведення акції 16 серпня можна вважати вдалим передвиборчим кроком та методом боротьби одного з кандидатів проти опонента. І хоча під час акції не було жодних політичних чи агітаційних закликів і символіки, сама акція протесту без політиків не обійшлася.

Так, одним із ініціаторів акції був Ігор Гузь, депутат Волинської обласної ради та кандидат у народні депутати по виборчому округу № 21 від ВО «Батьківщина» (до складу округу № 21 входять три перших згаданих райони), який за пів року до виборів змінив партійність з «За Україну!» на «Фронт змін». Саме депутат Гузь був найактивнішим учасником акції та керував діями мітингувальників. Також участь в організації акції протесту брав Віктор Лук’янчук, голова «Асоціації фермерів та приватних землевласників Волині», який також балотується до Верховної Ради України по списку ВО «Батьківщина» під номером 194. Крім того, під час акції кілька разів згадувались імена бізнесменів, які мають стосунок до вищеперерахованих молокопереробних підприємств, а саме Степана Івахіва та Ігоря Єремеєва. Івахів, як відомо, балотується до Верховної Ради теж по 21-му виборчому округу як самовисуванець, хоча сам донедавна був членом фракції Партії регіонів у Волинській обласній раді.

Прес-служба Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
Детальніше:
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
067 416 50 86

Довідково: 

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.