В Ізмаїлі відбувся мітинг на підтримку російської мови, на який змусили прийти чиновників і вчителів.

15 серпня в Ізмаїлі Партія Регіонів організувала мітинг на підтримку російської мови. Захід відбувся перед початком чергової 25-ї сесії міської ради, на якій мало розглядатися питання "Про реалізацію положень Закону України “Про основи державної мовної політики "в місті Ізмаїлі”.

S6004410

Перед ізмаїльчанами виступили: мер Ізмаїла Андрій Абрамченко, народний депутат України і кандидат в народні депутати від цього округу - Юрій Крук, а також новий начальник Ізмаїльського пароплавства - Олександр Долгов. Оратори відзначили заслугу Партії Регіонів і Президента Віктора Януковича у виконанні обіцянки щодо надання російській мові статусу регіональної.

Сам захід тривав близько півгодини, а його численність була забезпечена за рахунок збору працівників бюджетних та комунальних організацій міста. На захід йшли організованими колонами, а організатори таких колон, перевіряли кожного присутнього за списками. Цікаво, що «контролери» також ретельно стежили за тим, щоб їх підопічні активно плескали.

Самі мітингувальники в особистій бесіді не висловлювали особливої радості щодо своєї участі в мітингу, хоча більшість опитаних заявили, що підтримують сам закон. Людей обурило, що вони були змушені залишити поточні справи аби не злити начальство.S6004411

Громадянська мережа ОПОРА звертає увагу на те, що дана агітація може вважатися використанням адміністративного ресурсу і суперечити нормам ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Використання адміністративного ресурсу є порушенням, що посягає на виборчі права і свободи людини і громадянина з метою надання кандидату таких умов для проведення агітації, якими не зможе скористатися його опонент. Таким чином, порушується принцип рівності кандидатів.

Зокрема, стаття 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняє здійснювати агітацію в робочий час посадовим і службовим особам органів місцевого самоврядування, а також забороняє використовувати для агітації посадових та службових осіб державних органів чи органів місцевого самоврядування.

 
 
Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.