Веб-портал органів влади Нижньогірського району АР Крим На офіційному Веб-порталі органів влади Нижньогірського району АР Крим розміщений відеосюжет, присвячених Борису Дейчу, кандидату в народні депутати по округу №8 від Партії регіонів. У відеоролику, який знаходяться на головній сторінки порталу, під заголовком «Депутат від Криму» розповідається про заслуги почесного кримчанина Бориса Дейча. 

Борис Дейч – народний депутат України, член Партії регіонів, балотується у виборчому округу №8 з центром  у смт. Совєтський. Округ також включає Білогірський і Совєтський райони, місто Судак и частину Сімферопольского району.

Закон «Про вибори народних депутатів України» у статті 11 «Виборчий процес» пункті 5 відзначає свободу передвиборчої агітації та рівний доступ всіх кандидатів і партій (блоків) до ЗМІ незалежно від їх форми власності, крім ЗМІ, що належать політичним партіям. Пункт 6 наголошує на тому, що виборчий процес здійснюється на засадах неупередженості органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Стаття 66 «Форми і засоби передвиборної агітації» пункт 4 зазначеного закону відзначає, що фінансова підтримка заходів партією чи кандидатом в депутати може бути здійснена лише за рахунок коштів виборчого фонду відповідної партії (блоку).

Відтак, у світлі чинного законодавства наведені приклади інформаційної політики офіційного Веб-порталу органів влади Нижньогірського району АР Крим, дають привід говорити про порушення демократичної процедури виборчого процесу шляхом зловживання адміністративним ресурсом.

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.