11 серпня в урочистостях до Дня села Левковичі (Чернігівський район, виборчий округ № 206) взяли участь самовисуванець Владислав Атрошенко та голова Чернігівської районного ради Михайло Литвин як представник іншого кандидата - Станіслава Прокопенка.

Станіслав Прокопенко – кандидат в народні депутати у 206 виборчому округу від Партії регіонів, перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації.

За словами свідків цього дійства, під час святкування представники обох кандидатів в депутати пригощали мешканців села короваями. За словами самого Атрошенка, його гостинець був більший, ніж коровай від Станіслава Прокопенка.

Разом з тим, у рамках заходу голова Чернігівської районного ради Михайло Литвин зачитав вітання від першого заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Станіслава Прокопенка та «за дорученням» останнього вручив сільському голові мотокосилку. Підтвердженням цього є відеоролик.

Не залишився в стороні й Владислав Атрошенко. Його представник подарував велосипед лікарю, що обслуговує три найближчі села, а місцевій громаді - музичну апаратуру та принтер.

Даний факт може бути витлумачений як непрямий підкуп виборців (ч. 13 ст. 74 Закону про вибори народних депутатів). Вказана стаття Закону передбачає: Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки мінімального розміру заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей.

Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців /ч.13 ст.74 Закону.

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.