DSC04571

Зареєстрований ЦВК 6 серпня «клон» голови Івано-Франківської облради Олександр Володимирович Сич, схоже, вже розпочав свою діяльність у стилі «брудних політтехнологій». Так, 10 серпня 2012 року спостерігач ОПОРИ в Івано-Франківську зафіксував появу агіток  «БЮТ – злодії» за підписом Олександра Сича. Прикметно, що найбільше агіток було сконцентровано у районі «Пасічна», де живе Олександр Максимович Сич, проти якого спрямовано чорний піар.

Обласне керівництво «Свободи» спростувало свою причетність до появи цих агіток, підтвердивши, що очільник «Свободи» в Івано-Франківській області, голова облради Олександр Максимович Сич не має до цього факту жодної причетності. Франківські свободівці вважають появу цих агіток проявом брудних політичних технологій та прикладом недобросовісної політичної конкуренції. 

Про можливість таких провокацій прес-служба ІФОО ВО «Свобода» у своїй заяві застерігала ще за кілька днів до появи листівок: «Вочевидь, у судовому порядку змінивши батьківське прізвище та ім'я, Кирилюк Михайло Володимирович став інструментом брудних політичних технологій, метою яких є дискредитація ВО «Свобода», висунутого партією кандидата Сича Олександра Максимовича, здійснення політичних провокацій під час виборчого процесу. Виконання таких технологій є вигідним чинному режимові й має за мету проведення до Верховної Ради України в цьому мажоритарному виборчому окрузі потаємного висуванця Партії регіонів».DSC04567

Нагадаємо, ВО «Свобода» готує звернення до судових органів та Центральної виборчої комісії з вимогою позбавити реєстрації кандидата в народні депутати Сича Олександра Володимировича, який йде на вибори самовисуванцем по 83-му виборчому округу з центром в Івано-Франківську, де конкуруватиме з Сичем Олександром Максимовичем.

 

Довідково: 

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.