10 серпня 2012 року Прокуратура Закарпатської області порушила кримінальну справу стосовно депутата Закарпатської обласної ради та кандидата в народні депутати Михайла Лакатоша за ознаками злочину, передбаченого ч.4 ст.191 КК України (привласнення майна в особливо великих розмірах).

Прокуратурою встановлено, що Михайло Лакатош на посаді директора державного підприємства «Берегівське лісове господарство» у період з листопада 2006 року по грудень 2010 року, зловживаючи службовим становищем, розтрачав державне майно.Михайло Лакатош

«Михайло Лакатош, відповідно до укладених ним від імені державного підприємства «Берегівське ЛГ» цивільно-правових договорів, а також без укладення договорів із окремими фізичними особами-підприємцями, організував здійснення працівниками державного підприємства безоплатного відпуску лісопродукції. Цим він спричинив матеріальні збитки на загальну суму близько 90 тисяч гривень», – повідомила прес-служба прокуратури.

11 серпня судом стосовно обвинуваченого був обраний запобіжний захід – особиста порука.

Михайло Лакатош був обраний до Закарпатської обласної ради VI скликання по мажоритарному округу від Партії регіонів.

6 серпня ЦВК в рішенні №170 - зареєструвало його кандидатуру по 73 одномандатному виборчому округу з центром у місті Виноградів. В заяві Михайло Лакатош вказав, що йде шляхом самовисування, при цьому його партійна приналежність: Партія регіонів.

На це 7 серпня прес-служба Закарпатської обласної організації Партії регіонів повідомила, що Михайла Лакоташа було виключено з лав партії за порушення дисципліни ще 16 липня.

Офіційним висуванцем партії на 73-у окрузі є перший заступник голови Закарпатської ОДА Іван Бушко. 

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.