Крим. Білборди Партії регіонів

Починаючи з 6 серпня 2012 року на вулицях Керчі та Сімферополя розміщені біл-борди Партії регіонів із закликом «Голосуй за майбутнє», незважаючи на те, що станом на цю дату виборчий фонд, з якого б вони мали фінансуватися, не міг бути створений. Підставою для відкриття накопичувального рахунку виборчого фонду є копія рішення ЦВК про реєстрацію кандидатів у депутати, включених до виборчого списку партії.

Крим

За Законом України «Про вибори народних депутатів» з моменту проведення партійного з’їзду та висунення кандидатів, партія вважається суб’єктом  виборчого процесу. З’їзд Партії регіонів пройшов 30 липня. З цього моменту витрати на підготовку та проведення виборів повинні оплачуватися з передвиборчого фонду партії. Проте агітацію партія має право почати з дня наступного за днем прийняття ЦВК рішення про реєстрацію кандидатів у загальнодержавному окрузі (за виборчим списком партії). Це вказано в ст. 45, 68 Закону України «Про вибори народних депутатів». Цей закон також відносить рекламу на біл-бордах до політичної агітації. Але до цих пір про офіційний початок роботи передвиборчого фонду не було оголошено ні у газеті «Голос України», ні у газеті «Урядовий кур'єр». 

Коли журналісти сайту Kerch.fm  звернулися за поясненнями до Партії регіонів, вони мотивували свою відповідь тим, що нічого забороненого вони не роблять, а журналісти просто не правильно розуміють трактування законів. Активісти ОПОРИ звернулися до представництва партії з листом, але відповіді так і не отримали.

За коментарями звертайтесь:
Ренат  Умеров
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
в АР Крим
050 538 28 03
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.