Десятки біл-бордів, встановлених у Хмельницькому на замовлення місцевого штабу об’єднаної опозиції, виявилися зіпсованими. Шляхом перекреслювання літери «а» і коректорського вставляння прийменника «для» - слоган «Ми об’єдналися заради Батьківщини!» перетворився на «Ми об’єдналися для зради Батьківщини!».
Керівник Хмельницького регіонального виборчого штабу об’єднаної опозиції «Батьківщина» Олександр Ксенжук вважає, що за провокацією стоїть влада, очільник якої в області Василь Ядуха на конференції Партії регіонів закликав «викорчовувати помаранчеве бадилля». Розташування зіпсованих біл-бордів досить високо і в різних районах міста говорить про спланованість акції та оснащеність виконавців, додав Ксенжук.
– Звісно, що просто так, без фінансової винагороди і заохочення люди не будуть видряпуватися на борди і щось там малювати. Зрозуміло, це організована владою брудна акція, – прокоментував Олександр Ксенжук.
Як повідомила прес-служба обласного штабу об’єднаної опозиції, за фактами псування біл-бордів представники опозиційних партій у радах направили депутатські звернення до прокуратури. До органів внутрішніх справ звертатися не поспішали. «Швидше всього, справа «по гарячих слідах» підпала б під хуліганство, – сказав на брифінгу заступник начальника управління громадської безпеки УМВС України в Хмельницькій області Олександр Кушнір. – Але ніхто до органів з подібними заявами поки не звертався».
Хоча потерпіла сторона звинувачує владу, а не Партію регіонів, обласна організація ПР заявила про свою непричетність до псування опозиційних агітматеріалів. «Закиди з боку опозиції вважаємо політичною провокацією, – наголосила прес-служба обласного осередку Партії регіонів. – Не виключено, що вони власноруч внесли корективи на біл-борди для додаткового піару у форматі жертв». Регіонали також кажуть про діяльність псевдопредставників своєї партії, які формують групи агітаторів, пропонуючи при цьому людям якусь заробітну плату.
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.