Обласне керівництво ВО «Свобода» підтвердило ОПОРІ інформацію про те, що справжнє ім’я новоявленого однофамільця голови облради Олександра Володимировича Сича – Михайло Володимирович Кирилюк. На сайті ЦВК зазначено, що кандидат є членом ВО «Свобода», однак, обласне керівництво партії запевняє – Кирилюка було виключено з партійних лав. Ймовірно, через особисту образу, або з інших причин, про які можна лише здогадуватись, Кирилюк Михайло змінив свої ім'я та прізвище на Олександр Сич та змагатиметься з головним свободівцем Сичем Олександром Максимовичем на одному мажоритарному окрузі.

Важко по-іншому  пояснити загадкову зміну власного прізвища напередодні виборів на прізвище відомого політика

«Ці події свідчать про те, що на Івано-Франківщині почали застосовувати виборчу технологію висування «технічних кандидатів» – зауважує представник ОПОРИ. Важко по-іншому  пояснити загадкову зміну власного прізвища напередодні виборів на прізвище відомого політика. Про це може свідчити і той факт, що кандидат, якому раптово розподобалось власне прізвище, натомість, сподобалось прізвище голови облради – висувається в тому ж округу, що й голова облради. Така технологія найчастіше застосовується для шантажу політика, проти якого висувається «технічний кандидат». Вона також може бути розрахована на те, що виборець під час голосування переплутає, хто є хто і поставить відмітку навпроти «технічного кандидата», забираючи голоси у політика, проти якого цього «технічного кандидата» виставляють. 

Також «технічним кандидатом» може поширюватись інформаційна продукція провокативного змісту, для того, щоб створити негативний імідж тому, проти кого його виставляють. Наприклад, від імені кандидата Олександра С. поширюється листівка із закликом до розпалювання якоїсь ворожнечі, а кандидатів з однаковими ім'ям та прізвищем два, тому виборцю важко буде відрізнити, який саме із Олександрів С. поширив цю листівку».

За коментарями звертайтеся:

email: [email protected]

 
Довідково: 
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.