Виконавчий комітет Чигиринської міської ради прийняв рішення, яким обмежив місця проведення передвиборчої агітації політичним і громадським організаціям. Зокрема, тепер це можна робити на території Чигиринського міського парку імені Т. Шевченка. Якщо ж хтось захоче використати інше місце для агітації, повинен погодити власне бажання з виконкомом. Що ж стосується агітматеріалів, то їх дозволили розташовувати на дошках оголошення біля зупинок громадського транспорту. Опозиція розцінює таке рішення як важіль впливу на їхню агітаційну діяльність.

Однак таке рішення суперечить ст. 68 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Тому такі дії виконавчого комітету Чигиринської міської ради можна розцінювати як перевищення повноважень, обмеживши місця проведення передвиборчої агітації.

Варто згадати, що це не перша конфліктна ситуація між владою і опозицією у Чигирині, про яку ми писали раніше. Зокрема 26 липня заступник міського голови разом із міліцією вимагав згорнути намет «Україна проти Януковича», незважаючи на наявність у Об’єднаної опозиції усіх дозволів.

За коментарями звертайтесь:
Сергій Варич
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
в Черкаській області
063 62 86 780

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.