Одна політична партія та один кандидат по Житомирському мажоритарному округу №62 публічно заявили про те, що не використовуватимуть ні при реєстрації, ні в ході виборчої кампанії коштів від великого бізнесу та спиратимуться виключно на свої гроші та підтримку простих громадян.

Як повідомив ОПОРі, голова ЖОО МГО «Демократичний Альянс» Іван Фурлет – 45-ий у виборчому списку політичної партії «Демократичний Альянс», ця молода політична сила є першою, яка шукає фінансової підтримки для застави участі у виборах у громадян. Попри те, що партія 5 серпня провела з’їзд і затвердила список, в який під №№16 та 45 увійшло і двоє житомирян, їй не вистачає до потрібної суми 350 тисяч гривень Як відомо, заставна сума для реєстрації кандидата-мажоритарника є меншою – 13 тис. гривень. Але, за словами Івана, позиція не висувати кандидатів від «Демальянсу» на мажоритарні округи є принциповою, оскільки програмним завданням партії є системна боротьба з корупцією. Тому, на з’їзді було вирішено йти до парламенту перевіреною командою.

Коростенчанин Іван Камінський подав документи до ЦВК як самовисуванець по Житомирському В.О. №62. Він розповів у телефонній розмові прес-службі ОПОРА в Житомирській області, що спирається на підтримку обласної громадської організації МІР (Молодь – ініціатор реформ), де є заступником голови та сподівається провести кампанію на власні кошти. Іван Камінський – лікар-невролог, зараз працює начальником відділу охорони здоров’я Коростенської районної державної адміністрації, в 2010 році закінчив Національну академію державного управління при Президенту України по спеціальності державне управління і здобув кваліфікацію магістра державного управління. Безпартійний.

Своє рішення балотуватись саме в Житомирі І. Камінський обґрунтував сподіваннями на підтримку молоді, громадської організації і колег-медиків. У рідному місті не балотуватиметься з моральних мотивів – по Коростенському округу вже зареєстрований як кандидат один із його друзів.

Гендерний аспект виборів на Житомирщині

Як повідомили в прес-службі Житомирського обкому Соціалістичної партії України, з’їзд СПУ, який проходив сьогодні в Києві, затвердив кандидатом у депутати по мажоритарному округу №63 Валентину Семенюк-Самсоненко. Уродженка Ружинського району Житомирської області, Валентина Семенюк чотири рази обиралась до Верховної Ради та очолювала Фонд Держмайна України. Перший секретар обкому СПУ Олег Пінський повідомив, що на мажоритарні округи Житомирщина виставляє 5 кандидатів (виключенням є Новоград-Волинський, округ №65), однак, жодної жінки серед них немає. Також головний соціаліст області наголосив, що фінансова підтримка реєстрації кандидатів від СПУ відбуватиметься виключно за рахунок внесків громадян.

Крім того, в обласній організації партії «Фронт Змін» підтвердили, що член фракції цієї політичної сили у міській Раді Житомира, лідер громадської організації «Я-мама» Наталя Боровська має намір йти на вибори як самовисуванець по В,О. №64 (центр м. Чуднів). Однак пані Наталя написала заяву про вихід із партії. Як самовисуванець по округу №65 йтиме також директорка новоград-волинського коледжу Олена Солодовник.

Залишається констатувати факт, що попри те, що в списках політичних партій присутній незначний процент жінок, поки що підтримкою політичної партії на «мажоритарці» в Житомирській області заручилася лише В. Семенюк-Самсоненко.

 Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.