Постановою №147 від 3 серпня 2012 р. Центральна виборча комісія затвердила перелік осіб, кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах. В результаті виборчий округ №72 з центром у м. Тячів набув дещо цікавого та неочікуваного вигляду. За інформацією, яку оприлюднили політичні сили "Єдиний Центр" та Партія регіонів, тут балотуватимуться чинний депутат Верховної Ради України Василь Петьовка (ЄЦ) та голова Тячівської РДА Михайло Шелевер (ПР). Підтвердженням цього стала їхня офіційна реєстрація в Центральній виборчій комісії.

Згідно ж постанови №147 список кандидатів за цим округом суттєво збільшився. Відтак, за мандат народного депутата змагатимуться Степан Хома, Ігор  Грабарь та Федір Яринич. Цікавим є те, що всі ці кандидати мають пряме відношення до двох раніше зареєстрованих кандидатів від партій.

Так, Ігор  Грабарь є заступником голови Тячівської районної ради, куди обирався за списками "Єдиного Центру". Свого часу неодноразово від імені Василя Петьовки та політичної сили "Єдиний Центр" вручав подарунки жителям району.

Степан Хома, проживаючи в місті Мукачево, що входить до одномандатного виборчого округу №69, вирішив скласти конкуренцію на іншому окрузі народному депутату Василю Петьовці, будучи його офіційним помічником.

А от Федір Яринич збирається позмагатись за виборця зі своїм начальником Михайлом Шелевером, очолюючи управління охорони здоров’я Тячівської РДА.

З цього можна зробити висновок, що чергові кандидати по одномандатному виборчому округу №72 відіграватимуть технічну роль, адже повірити в те, що наближені до кандидатів особи мають бажання реально конкурувати зі своїми керівниками/однопартійцями, вкрай важко.

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.