На Миколаївщині деякі політичні сили та деякі кандидати в народні депутати України не познімали свою політичну рекламу з біл-бордів, що є порушенням закону «Про вибори народних депутатів України».
Відповідно до цього закону, зі стартом виборчої кампанії вся політична реклама, яка розміщена на біл-бордах міста, має бути знятою.
Пункт 3 статті 68 роз'яюснює, що насправді вважається політичною рекламою.
«Політична реклама - це розміщення або поширення матеріалів передвиборної агітації за допомогою рекламних засобів. До політичної реклами належить також використання символіки або логотипів партій - суб'єктів виборчого процесу, а так само повідомлення про підтримку партією - суб'єктом виборчого процесу або кандидатом у депутати видовищних чи інших публічних заходів або привернення уваги до участі у таких заходах партії - суб'єкта виборчого процесу чи певного кандидата у депутати. Реклама друкованих видань (газет, журналів, книг), інших товарів та послуг з використанням прізвищ чи зображень (портретів) кандидатів, назв чи символіки партій - суб'єктів виборчого процесу також є політичною рекламою».
Офіційний старт виборчої кампанії відбувся 30 липня, але станом на 6 серпня біл-борди міста та області прикрашає політична реклама Партії регіонів, кандидата в народні депутати від Партії регіонів Володимира Наконечного, кандидата в народні депутати Генадія Задирко від Партії об'єднаних лівих та селян, та ВО «Батьківщина».
Що стосується КПУ та партії «Україна — Вперед» Наталії Королевської, ситуація дещо різниться. По місту розміщені біл-борди, які не містять імен кандидатів чи назв партій, чи партійної символіки, а лише лозунги. Проте візуально дані біл-борди нагадують по змісту попередню рекламу даних політичних сил, хоча і не порушують чинного законодавства.
Варто відзначити, що політична реклама потенціальних кандидатів-”мажоритарщиків” Артема Ільюка, Миколи Жука (Миколаїв), Віталія Травянко (місто Первомайськ) від Партії регіонів була заздалегідь знята. Проте політична реклама самої політсили про те, що «руїну подолано» продовжує і далі переконувати жителів Миколаївщини в тому, що «стабільність досягнуто».
Згідно з законом, політична реклама може розміщуватись лише після офіційної реєстрації кандидата в народні депутати України по одномандатному виборчому округу та створення його виборчого фонду, так як саме з нього і фінансується розміщення рекламних матеріалів. Про це йдеться мова в пункті 8 статті 68, «кандидат у депутати в одномандатному окрузі фінансує із коштів свого виборчого фонду заходи і матеріали передвиборної агітації та розміщення політичної реклами на власну підтримку».
В разі, якщо політична реклама представляє партію, то для розміщення політреклами має бути створений виборчий фонд партії.
Так, згідно з пунктом 7 статті 68, «партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, фінансує із коштів свого виборчого фонду заходи і матеріали передвиборної агітації та розміщення політичної реклами на власну підтримку».