7 серпня 2012 року у місті Вишневому Києво-Святошинського району Київської області невідомі особи від імені потенційного кандидата від Партії регіонів в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 95 збирали інформацію про електоральні настрої населення.

Додому до активіста Громадянської мережі ОПОРА завітали молоді особи та провели своєрідне соціологічне дослідження, яке проводилось методом опитування респондентів та складалось з двох питань: «Чи підете ви на вибори?» та «Як ви ставитеся до кандидата в народні депутати Петра Мельника?». Потім інтерв’юери просили назвати респондентів свої дані, а саме прізвище, ім’я та по-батькові, номер квартири. Занотовувались лише дані респондентів.

Петро Мельник – діючий народний депутат VI скликання, ректор Національної академії державної податкової служби України, член Партії регіонів. 21 липня у місті Вишгороді на зборах  київської обласної організації Партії регіонів був затверджений як кандидат в народні депутати по 95 виборчому округу.

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.