Чернігів став першим містом, яке відвідав лідер комуністів Петро Симоненко у рамках своїх робочих візитів теренами України. 7 серпня чернігівські представники масової інформації та міський актив мали можливість поспілкуватися з паном Симоненком. Представники Громадянської мережі ОПОРА також завітали на цей захід.

«Мовною проблемою в діючому парламенті ніхто, окрім Комуністичної партії України, не займається», – наполягав перший секретар Центрального Комітету КПУ Петро Симоненко під час прес-конференції.

Мовною проблемою в діючому парламенті ніхто, окрім Комуністичної партії України, не займається

Розставляючи всі крапки над «і», Симоненко зазначив, що в основу законопроекту № 9073 мовне питання не було покладене. А у разі прийняття закону – це буде лише виконання зобов’язань України перед Парламентською асамблею Ради Європи.

«Хто з вас скаже, що немає людей на Донбасі, які ставлять питання про введення другої державної мови? На півдні також є охочі бачити російську мову другою державною. Усі вони – громадяни України, інтереси яких мають захищатися», ­- зазначив Петро Миколайович.

На думку пана Симоненка, нинішні парламентарії спекулюють мовним питанням, розколюючи народ України. «Ми запропонували вирішити цю проблему демократичним шляхом. Шляхом всеукраїнського референдуму. І хай народ сам визначиться з пріоритети», ­- наголосив головний «демократичний» комуніст України.

Примітно, що після прес-конференції товариш Симоненко вийшов до народу, аби роз’яснити, як комуністи збираються «повертати країну народу» (їхнє передвиборче гасло). Тож, на Красній площі у центрі Чернігова типові електоральні групи компартії гуртувалися під звуки духового оркестру та відомих лозунгів.

Ольга Різенко
прес-секретар кампанії громадського спостереження
за парламентськими виборами ГМ ОПОРА у Чернігівській області
093 790 90 94

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.