Черговий спецвипуск «Львівська газета. Мостищина» (№31, 2012), який регулярно поширювався у Мостиському районі ще задовго до старту виборчої кампанії, в черговий раз повністю присвячений одній особі – кандидату у народні депутати по одномандатному виборчому округу №120 Ярославу Дубневичу. Про те, що це не щоденна газета вказують лише примітки «Спецвипуск» та «Мостищина».
З 8 сторінок газети, дві з яких відведені під програму телепередач, 3 шпальти цілком і 1 частково присвячені політичній активності Ярослава Дубневича та інтерв’ю з ним.
Першу шпальту та рубрику «Актуально» займає стаття «Ярослав Дубневич: «Люстрацію я проходитиму 28 жовтня перед виборцями трьох районів, а не перед групою політиків…», у якій описано його відвідини села Сприня, де Ярослав Дубневич «присягнув на вірність Україні та громадам Самбірського, Мостиського та Городоцького районів (та «підписав публічне зобов’язання перед виборцями». У наступній статті «Мені не потрібна перемога будь-якою ціною» наведено інтерв’ю з ним, в якому він відповідає на закиди своїх недругів (мал.2). У рубриці «Мостищина» розповідається про відновленні школи у Бортятині та з’їзд християнської молоді в Тишковичах, що відбувається за фінансової підтримки депутат Львівської обласної ради Ярослава Дубневича.
Контент цього спецвипуску мало чим нагадує газетне видання, під яким поширюється ця інформація, а більше уподібнюється до агітаційної листівки. Крім цього, у ньому немає жодної згадки про політичну рекламу, що обмежує читачів у їхньому праві доступу до суспільно важливої інформації отримувати повну та всебічну інформацію. Немає у цьому випуску матеріалів про інших кандидатів у народні депутати. Нагадуємо, що згідно Рекомендації №R (99) 15 Комітету міністрів Ради Європи «Про висвітлення в ЗМІ виборчих кампаній» громадськість необхідно повідомляти про те, що повідомлення є платною політичною рекламою. Сам Ярослав Дубневич в інтерв’ю говорить (цитата): «Я маю стосунок до «Львівської газети» та радіо ФМ «Галичина», і з усіма працівниками цих мас-медіа в мене щирі та довірливі взаємини.».
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.