1 серпня у віснику Кіровоградської міської ради «Вечірня газета» та на офіційній сторінці Кіровоградської міської ради в мережі Інтернет було опубліковано рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради «Про визначення місць для обладнання конструкцій, стендів, дошок оголошень під розміщення матеріалів передвиборчої агітації» відповідно до статтей 140, 146 КУ, пункту 6 статті 59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», частини 8 статті 69 ЗУ «Про вибори народних депутатів України».
Згідно з цим рішенням невпорядковане розклеювання агітаційних матеріалів у будь-яких зручних для цього місцях по Кіровоградській області заборонено законом. Відтепер затверджено список місць, відведених під розміщення матеріалів передвиборної агітації, який було погоджено з відділом ДАІ з обслуговування міста Кіровограда при УМВС України в Кіровоградській області.
Виконавчий комітет Кіровоградської міської ради взяв на себе зобов’язання забезпечити встановлення конструкцій та обладнання стендів, для розміщення матеріалів передвиборчої агітації у відведених для цього місцях, згідно додатку до цього рішення.
У свою чергу, виконавчий комітет Кіровоградської міської ради цим рішенням зобов’язав керівників підприємств усіх форм власності та сфер діяльності Кіровоградської області, самостійно визначити місця та обладнати стенди для розміщення матеріалів передвиборчої агітації на їхніх територіях, всередині приміщень, на транспортних засобах за попереднім погодженням з управлінням містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради.
Документом забороняється: розміщення агітаційних матеріалів шляхом наклеювання на поверхнях будинків та парканів, на опорах, деревах, пам’ятниках та монументах.
Контроль за виконанням рішення покладено на першого заступника міського голови Дзядуха В.О.
прес-секретар виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
у Кіровоградській області
Євгеній Патруль
координаор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
у Кіровоградській області
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.