За спостереженням Громадянської мережі ОПОРА, на Чернігівщині зовнішня реклама стає більш технологічною. Ймовірно, ця тенденція пов’язана з тим, що виборчий процес уже почався.
«Чернігівщина – наш рідний край», – таке повідомлення розміщено на більшості сіті-лайтів та біл-бордів на теренах виборчого округу №206. Примітно, що кольорова гама даних плакатів дублює попередню політичну рекламу, де був зображений Владислав Атрошенко (позапартійний).
Попри те, що немає підпису і наявних ознак того, що це тізерна реклама пана Атрошенка, можна зробити припущення, що це є так. Оскільки, на відміну від свого політичного опонента Станіслава Прокопенка, Владислав Анатолійович – уродженець Чернігова.
Нова реклама з’явилася й на територіях, які входять до 207 округу. Упродовж тривалого часу північні території Чернігівської області були всіяні білбордами, де під різними приводами з’являвся народний депутат Ігор Рибаков (голова депутатської групи «Реформи заради майбутнього»). Проте у липні ця тенденція дещо змінилась.
Як повідомляли активісти Громадянської мережі ОПОРА, на території Корюківського та Щорського районів на біл-бордах з’явились зображення письменника Рибакова.
Із початком офіційної виборчої кампанії ця історія набула продовження. Пропонуємо знайти три відмінності між попередніми та нинішніми білбордами, які були сфотографовані 5 серпня 2012 року у Щорському районі.
Як видно, місце Рибакова А. Н. зайняв Артем Кравець, відповідно змінився підпис, а також з біл-борда зник логотип Благодійного фонду Ігоря Рибакова (очевидно, у зв’язку з необхідністю дотримання норм законодавства щодо розміщення політичної реклами).
Таким чином, зовнішня реклама стає все технологічнішою, а політтехнологи урізноманітнюють методи впливу на свідомість виборця.
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.