Ужгородська міська рада порушила Закон України "Про вибори народних депутатів  України", вчасно не визначивши офіційні місця на території міста для  розміщення матеріалів передвиборчої  агітації.

Їх влада міста повинна була затвердити не пізніше ста днів до дня виборів, які, як відомо, призначені на 28 жовтня 2012 року. Таким  чином, згідно частини восьмої статті 69 Закону, не пізніше 19 липня (включно) в місті мали затвердити перелік  місць для агітації з конкретизацією вулиць.

У відведених владою місцях, повинні бути обладнані стенди,  дошки  оголошень  для  розміщення матеріалів передвиборної  агітації. Цьому міську раду зобов'язує частина 11 статті 68 Закону. Все це має бути здійснено у  строки не пізніше 80 днів до дня виборів, тобто, 8 серпня 2012 року (включно).

1 серпня 2012 року  виконавчий комітет Ужгородської  міської ради приймає рішення №243 "Про розміщення матеріалів передвиборної агітації", яке оприлюднює на своєму офіційному сайті. В рішенні, посилаючись на частину 11  статті 68  Закону України  «Про вибори народних депутатів України», виконком міської ради визначає місця для агітаційних матеріалів та доручає департаменту міського господарства проконтролювати впорядкування стендів та дошок оголошень.

Таким чином, Ужгородська міська рада порушила закон, не прийнявши рішення про місця  розміщення до 19 липня. При цьому, в  рішенні виконавчий комітет, говорячи про визначення місць для розміщення агітаційних матеріалів, чомусь ігнорує частину восьму статті 69, посилаючись виключно на статтю 68 у одинадцятій  частині.

Таким чином, міська влада Ужгорода безвідповідально зриває строки агітаційної кампанії в місті та грубо ігнорує статті виборчого закону.

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.