Біляївський виборчий округ (№140) виглядає острівцем спокою, порівняно зі всією областю, що викликає неабияку зацікавленість у експертів та продукує обговорення можливості балотування по ньому різних політиків.

Якщо по всій області вже виявили себе потенційні кандидати та досить давно ведуть агітаційну діяльність, то в окрузі №140 спостерігається певне затишшя. Тут розміщувались біл-борди колишнього головного міліціонера області, а нині куратора «Народного бюджету» Михайла Яцкова, однак останнім часом збільшення його активності в окрузі не спостерігається. Інтриги додає ще й той факт, що свого офіційного кандидата Партія Регіонів так і не назвала. Втім, інші партії теж. Сам Михайло Яцков в інтерв'ю ЗМІ заявив, що ще не визначився, чи піде на вибори самовисуванцем чи як член політорганізації.

Як і раніше зберігається інтрига щодо балотування по цьому округу голови Одеської облдержадміністрації, який до того ж очолює обласну організацію ПР, Едуарда Матвійчука. І хоча сам посадовець неодноразово запевняв всіх, що він не збирається йти в нардепи, експерти подейкують, що подібний варіант не варто відкидати.


Цікаво й те, що останнім часом у ЦВК було помічено Валентина Продаєвича – екс-голову Господарського суду Одеської області, який цілком імовірно може піти по цьому округу. Тим більше, що на сьогоднішній день ще ніхто не заявляв себе потенційним кандидатом по цьому округу, а сам Валентин Продаєвич за роки, проведені в Господарському суді, володіє досить великою базою інформації та зв'язків для того, аби позмагатися з можливими опонентами.


Ще одним ймовірним кандидатом по 140-му виборчому округу деякі ЗМІ називають Геннадія Чекіту, який очолює фракцію «Батьківщина» в Одеській міській раді. Але Геннадій Леонідович вже давно публічно заявляв про те, що буде балотуватись по Малиновському району Одеси, а тому говорити про вірогідність зміни виборчого округу досить складно.

Таким чином, можна сміливо прогнозувати, що інтрига щодо кандидатів цього округу буде зберігатися до останнього.

 


Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.