На Чернігівщині соціологи ставлять питання маніпулятивного характеру. Свідками цього стали активісти Громадянської мережі ОПОРА.

Упродовж минулого тижня молоді люди, які представлялися соціологами від невідомої громадської організації, проводили поквартирне опитування серед мешканців Новозаводського району міста Чернігова. Під час нього ставилося таке питання:

Согласны ли Вы с тем, что раздача продуктовых наборов от кандидата - это примитивная попытка подкупить избирателя?

Давати коментар з цього приводу представникам мережі ОПОРА молоді люди-соціологи відмовилися. Проте підтвердженням цього є відео, де один з респондентів говорить про факт проведення опитування та з’ясовування в нього ставлення до роздачі продуктових наборів.

Крім того, упродовж поточного тижня громадяни відповідали на ще два таких питання:

- Чи знаєте Ви, що перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко взяв під особистий контроль здійснення будівництва дороги на Шерстянку від вул. Щорса до вул. Текстильщиків?

Чи буде будівництво дороги реальною допомогою Станіслава Прокопенка чернігівцям?

На думка мережі ОПОРА, дане дійство є маніпулятивною технологією, оскільки опитування проводиться без чіткого дотримання вибірки за статевою, віковою та іншими ознаками, а самі питання є спрямованими, оскільки містять оціночні судження на користь певного потенційного кандидата в народні депутати.

Нагадаємо, що Станіслава Прокопенка (Партія регіонів) та Владислава Атрошенка (позапартійний) місцеві експерти називають потенційними політичними опонентами по мажоритарному округу № 206. Пан Атрошенко до офіційного початку виборчої кампанії активно працював з електоральними групами свого округу, надаючи населенню продуктові набори. У свою чергу, інформаційна кампанію на підтримку пана Прокопенка базується на меседжі «не пайками, а реальними справами».

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.