У №29 (15647) від 28 липня 2012 року у газеті «Закарпатська правда» був надрукований матеріал «Автономне опалення – безкоштовно.” В його встановленні сприятиме ужгородцям керівник «Закарпаттяобленерго» Василь Ковач.

У повідомленні, зокрема, згадується, що «Виготовлення технічних умов, встановлення лічильників та їхню параметризацію бере на себе «Закарпаттяобленерго». Варто зазначити, що виготовлення пакету технічних умов тільки для одного споживача та подальша робота з підключення обладнання коштує понад 1500 гривень».

Далі додається – «За словами Василя Ковача, підприємство, яке він очолює, вже котрий рік підтримує соціальні ініціативи влади».

Аналогічне повідомлення за однаковим підписом автора розміщено і у газеті “Срібна Земля-Фест” (№30 (831) від 27 липня 2012 року).

Матеріали носять явні ознаки “іміджевості”, однак в обох виданнях їх не відмічено відповідною позначкою, відтак, їх подано як звичайну новину.

Зважаючи на те, що 25% акцій ПАТ "Закарпатобленерго" належить державі, Василь Ковач, будучи кандидатом від Партії регіонів за 68 мажоритарним виборчим округом, використовує ресурс очолюваного ним підприємства у власній політичній діяльності. Цим він порушує чинне виборче законодавство.

30 липня 2012 року на офіційному сайті Закарпатського осередку Партії регіонів було оприлюднено перелік усіх шести представників партії, які балотуватимуться за шістьома мажоритарними виборчими округами Закарпаття. За інформацією сайта, Василь Ковач балотуватиметься на 68 одномандатному виборчому окрузі, в який входить м. Ужгород та одноіменний район.


Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.