«Більшість дарничан бачать своїм кандидатом від Об’єднаної опозиції Богдана Гребенюка», - стаття із таким заголовком з’явилася у Бюлетені "Парламентські вибори-2012", яку минулого тижня розповсюдив «Фронт Змін» серед мешканців Дарницького району Києва. Матеріал містить опис соціологічного дослідження, яке проводилося серед виборців названого районі столиці. 

Соціологічне дослідження на замовлення Фронту Змін

Респондентам пропонували відповісти на такі запитання:
- Чи підете Ви на вибори?
- Як би Ви проголосували, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися цієї неділі?
- Кого з кандидатів Ви б підтримали, якби вибори відбувалися цієї неділі?
- В якому зі списків Ви би хотіли бачити перерахованих нижче кандидатів: у списку Об’єднаної опозиції чи в мажоритарному?
З’ясовувалися також електоральні преференції мешканців дарницького району серед політичних партій та рівень довіри відомим українським політикам.

Результати дослідження свідчать про те, що за всіма позиціями переміг «Фронт Змін». Кандидат-мажоритарник Богдан Гребенюк отримав 34,5% голосів, серед відомих політиків найбільше довіряють Арсенію Яценюку (25% повністю і 45% швидше так, ніж ні), а сам «Фронт Змін» посів першу позицію серед політичних партій із 32,5% голосів.

Координатор кампанії спостереження за парламентськими виборами-2012 у місті Київ Світозар Захарія звернувся до Дарницької прес-служби «Фронту Змін» із проханням надати інформацію про замовників та авторів соціологічного дослідження. У прес-службі політичної сили відповіли, що дослідження було здійснене на замовлення Богдана Гребенюка, проте соціологічна компанія побажала залишитися анонімною.

ОПОРА застерігає, що соціологічні дослідження можуть бути методом маніпулювання громадською думкою, адже ними буде керуватися частина виборців у своєму виборі під час голосування.

Галина Будівська,
прес-секретар кампанії спостереження за парламентськими виборами-2012 у місті Київ,
(097)7468908
 
За коментарями звертайтеся:
Світозар Захарія,
координатор кампанії спостереження за парламентськими виборами-2012 у місті Київ,
(097)3656556
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.