Селищний голова села Ювілейного (територіально відноситься до м. Луганськ) Володимир Струк повідомив громадських спостерігачів ОПОРА про те, що він 28 липня 2012 р. офіційно вийшов із лав Партії Регіонів та заявив про намір балотуватися до Верховної Ради по виборчому округу № 104 як позапартійний кандидат. Володимир Струк раніше повідомляв про тиск на нього з боку правохоронних органів та суду з метою недопустити його висування на виборах до Верховної Ради України. 17 липня 2012 р. Артемівський районний суд м. Луганськ виніс вирок по справі щодо нецільового використання бюджетних коштів селищним головою Ювілейного та можливим кандидатом у народні депутати України по ВО №104 Володимиром Струком. Суд визнав його винним та засудив до одного року обмеження волі умовно за нецільове використання бюджетних коштів.
Нагадаємо, що у травні 2012 р. іншого можливого кандидата до Верховної Ради по ВО № 104 Миколу Грекова, міського голову м. Олександрівська (територіально відноситься до Луганська) затримали під час одержання хабара та утримують у СІЗО. 17 травня адвокат міського голови Олена Андреєва офіційно заявила в ЗМІ, що «затримання Грекова пов’язано з його намірами брати участь у виборах». Міський голова відомий тим, що публічно критикував керівництво Партії Регіонів. За це у березні виключений із лав партії з формулюванням «за порушення етичних норм».
У той же час 19 липня 2012 р. Партія Регіонів визначилась з кандидатами по мажоритарних округах в обласному центрі.
Міська конференція Луганської міської організації Партії Регіонів 19 липня 2012 р. єдиногласно підтримало висування кандидатури по ВО 104 – Володимира Гончарова, ВО 105 – Сергія Горохова, ВО 109 – Володимира Медяніка.
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічний перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотерміновго спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти