Депутати Луцької міської ради переймаються тим, що майбутні вибори народних депутатів до ВРУ будуть несправедливими та нечесними, заявляють про застосування адмінресурсу та вимагають попередити подібні інциденти.

Про це сьогодні, 25 липня, йшлося на 29-й черговій сесії Луцької міської ради.

Так, депутати Сергій Григоренко та Андрій Осіпов (члени фракції ВО «Батьківщина») подали депутатські запити, що стосувалися використання посадовими особами Луцької міської ради, директорами комунальних підприємств, освітніх закладів та закладів охорони здоров’я адміністративного ресурсу на користь потенційних кандидатів.

Сергій Григоренко заявив у своєму депутатському запиті, що за не підтвердженою інформацією окремі інциденти агітації службовими особами за певного кандидата були у Луцьку. Керуючись ст. 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів» депутат закликав Луцького міського голову Миколу Романюка провести профілактичні роботи у формі семінару або наради із своїми підлеглими та працівниками інших муніципальних установ задля уникнення подібних випадків. Запит було підтримано.

Більш широко це явище окреслив у своєму запиті депутат Луцькради Андрій Осіпов.  У тексті йдеться про те, що посадовці в особі міського голови та його заступників проявляють публічну прихильність за окремих потенційних кандидатів. «За численними повідомленнями у засобах масової інформації та зверненнями громадян помічена участь в публічних заходах, рекламних акціях тощо посадовців Луцької міської ради, директорів комунальних установ, загальноосвітніх шкіл. Зокрема, серед таких осіб були помічені Луцький міський голова та його заступники. Для нас зрозуміло, що лучани не обирали Луцького міського голову для того, щоб пан Романюк чи його заступники виступали рекламними обличчями кандидатів в народні депутати, запозичували йому авторитет своїх посад чи використовували на чиюсь користь адміністративний вплив» , - йдеться у запиті. Депутат попрохав органи прокуратури провести повну перевірку з приводу зазначених фактів. А міського голову провести службову нараду та видати розпорядження про здійснення суворого контролю за діями службовців Луцької міської ради в частині вираження прихильності до ймовірних кандидатів в народні депутати України,  участі в масових публічних заходах, висловлення відкритої публічної підтримки, використанні службового становища з метою тиску на трудові колективи комунальних підприємств, установ, навчальних закладів.

Під запитом підписалося 14 депутатів Луцькради. Втім поза тим, що запит ставили на голосування тричі, депутати його не підтримали.

У другому запиті Андрій Осіпов повідомив про своє занепокоєння залученням адмінресурсу на майбутніх виборах, повідомивши про факт змушування до агітації за «Партію регіонів». За його словами до нього звернувся вчитель однієї із загальноосвітніх шкіл Волині.  Освітянин повідомив, що директор змушував його за вказівкою голови місцевої державної адміністрації агітувати за «Партію регіонів» та збирати список тих, хто голосуватиме за цю партію.

Депутат висловив стурбованість тим, що подібне застосування адмінресурсу можливе й у Луцьку, тому попрохав у запиті прокурора Волинської області провести перевірку з приводу використання службового становища головами місцевих державних адміністрацій та директорів завідуючих навчальних закладів з метою тиску на трудові колективи комунальних підприємств, установ, навчальних закладів. А до Луцького міського голови аналогічно звернувся  задіяти більший контроль над службовцями Луцької МР під час виборів-2012.

На закиди депутата відреагував голова Волинської обласної організації «Партії регіонів», заступник голови  Волинської облдержадміністрації Олександр Башкаленко, заперечивши заяву Осіпова. «Ми ніколи ніде нікого не змушували», – заявив Башкаленко.

Довідково: 

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.