Відомий у Кривому Розі правозахисник, засновник громадської організації «Рух «Справедливий Кривбас» Валерій Романов повідомив представників ОПОРИ про попередження на його адресу з боку опонентів. Суть погрози полягає в тому, що Романов не потрапить до виборчого списку партії «Україна – вперед!». Правозахисникові передали, що в регіоналів є своя людина, що має вплив на формування списку Королевської.

Валерій Романов говорить, що тиск на нього почався після подання з його боку заяв до прокурора Дніпропетровської області Наталі Марчук. У заявах йдеться про неправомірні дії двох потенційних кандидатів у депутати від Партії регіонів на виборах до Верховної ради 2012 року Юрія Любоненка і Вячеслава Задорожного. Обидва є депутатами обласної ради від Партії регіонів і висуваються кандидатами по виборчих округах №32 і №33.

Річ у тім, що згадані кандидати використали на свою власну користь програму «Соціальні ініціативи Президента», мета котрої – забезпечення пільгових категорій населення телетюнерами. Романов зазначає, що, відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 21 березня 2012 року, видача громадянам електронних пристроїв здійснюється підприємствами «Укрпошти» на підставі особистих заяв за адресою проживання. Натомість кандидати-регіонали влаштували видачу телетюнерів у приміщеннях райрад, що супроводжувалося медіапідтримкою муніципальних ЗМІ.

Валерій Романов вважає дії Любоненка і Задорожного неправомірними, і такими що передбачають відповідальність за двома статтями карного кодексу: Ст. 157 – підкуп виборців та Ст. 365 – перевищення посадових повноважень.

Романов сподівається, що прокуратура дасть відповідь, яким чином телетюнери з державного підприємства «Укрпошта» потрапили в розпорядження депутатів. 

Стосовно ж впливу регіоналів на виборчий список партії «Україна – вперед!», Наталія Королевська особисто запевнила Валерія Романова, що такого впливу немає.       

 
 
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.