Запорізька обласна організація ВО «Свобода» 19 липня мітингувала біля Запорізької міської ради проти заборони масових заходів, яка все частіше спіткає громадські організації та політичні партії.

За словами голови Запорізької організації ВО «Свобода» Віталія Подлобнікова, влада на чолі з міським головою Олександром Сіном всіляко намагаються заборонити акції, які спрямовані на відстоювання прав та свобод громадян.

«Були спроби заборонити всі акції проти українофобського закону про мову, незалежно від того, хто подавав повідомлення – чи то ВО "Свобода", чи громадські організації. Застосовували всі можливі методи: зустрічні заявки від політичних опонентів, термінове призначення "архівного дня" в канцелярії міськвиконкому, раптові зникнення всіх працівників відділу внутрішньої політики та канцелярії. Чиновники намагаються гратися з нами в хованки. Так званий "архівний день" з'явився в арсеналі чиновників саме з приходом на посаду міського голови О. Сіна як "великого демократа", та його ганебної втечі в Партію регіонів", - цитує В. Подлобнікова сайт Запорізької ВО «Свобода».

Сорок чоловік мітингуючих вимагали зустрічі з міським головою, але замість нього вийшла заступник голови управління внутрішньої політики Запорізької міської ради. Пані Васильєва намагалась пояснити причини заборони більшості акцій. Вона заначила , що міська влада звертається до суду з наміром заборонити акції ВО "Свобода" та інших патріотичних громадських організацій через турботу про безпеку самих учасників акції. 

За коментарями звертайтесь:
Дмитро Арабаджієв
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Запорізькій області
066 740 42 36
Катерина Коротченко,
Прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА
Запорізьке представництво
050 500 65 77

Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.