ОПОРА пропонує ознайомитися з політичним портретом Вінницької області. У матеріалі можна знайти адміністративно-територіальний опис регіону, короткий аналіз соціально-демографічної, економічної та політичної ситуації. Спостерігачі за перебігом парламентської виборчої кампанії 2012 року узагальнили інформацію про суспільно-політичне життя, зібрали актуальну електоральну статистику області, оцінили медіа-ринок. Матеріал може зацікавити журналістів, громадських активістів та осіб, які слідкують за подіями, пов'язаними з підготовкою до парламентських виборів.
Політична карта Вінницької області
1. Адміністративно-територіальна характеристика
Площа, розташування на карті країни, кордони
Вінницька область – область у Центральній частині України. Розташована на правобережжі Дніпра в межах Придніпровської та Подільської височин.
На заході межує з Чернівецькою та Хмельницькою, на півночі з Житомирською, на сході з Київською, Кіровоградською та Черкаською, на півдні з Одеською областями України та з Республікою Молдова, зокрема частина кордону приходиться на невизнане Придністров'я.
Область займає майже 4,5% території України. На південному заході Вінниччини, по річці Дністер, на ділянці 202 кілометри проходить державний кордон з Республікою Молдова.
Адміністративно-територіальні одиниці:
Обласний центр – місто Вінниця.
Кількість районів – 27 (Барський, Бершадський, Вінницький, Гайсинський, Жмеринський, Іллінецький, Калинівський, Козятинський, Крижопільський, Літинський, Липовецький, Могилів-Подільський, Муровано-Куриловецький, Немирівський, Оратівський, Пісчанський, Погребищенський, Теплицький, Томашпільський, Тиврівський, Тульчинський, Тростянецький, Шаргородський, Хмільницький, Чернівецький, Чечельницький, Ямпільський ).
У Вінницькій області 18 міст.
Міста обласного значення: Вінниця, Козятин, Жмеринка, Ладижин, Могілів-Подільский, Хмільник.
Кліматичні умови
Клімат Вінниччини помірно континентальний. Для нього характерні нежарке літо з достатньою кількістю вологи, порівняно коротка, несувора зима. За своїм географічним положенням територія області перебуває в сфері впливу насичених вологою повітряних мас, що йдуть з Атлантичного океану, і периферичної частини сибірського (азіатського) антициклону, для якого типовими є сухі, холодні континентальні повітряні маси.
Найхолоднішим місяцем по усій області є січень, найтеплішим – липень. Середні амплітуди коливань температури протягом року не перевищують 25°С. Під дією континентальних повітряних мас іноді буває, що взимку температура повітря в окремі дні знижується навіть до -32°С, іноді до -38°С. Влітку температура підвищується іноді до +37°С.
Транспортна мережа
Основні залізничні вузли регіону – Козятин, Жмеринка, Вінниця, Вапнярка, Калинівка, Рудниця.
Через область проходять автомобільні магістральні дороги: М-12 – а/д Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам'янка – 181,9 км, М-21 – а/д Житомир-Могилів-Подільський – 178,1 км. Регіональні дороги: Р-08 а/д Немирів-Ямпіль – 118,6 км, Р-17 а/д Біла Церква-Тетіїв-Липовець-Гуменне – 93,7 км, Р-31 а/д Кременець-Біла Церква – 45,0 км, Р-32 а/д Бердичів-Хмільник-Літин – 58,7 км, Р-36 а/д Немирів-Могилів-Подільський – 107,1 км.
Усі населені пункти області зв’язані з районними центрами дорогами з твердим покриттям. За щільністю залізничних колій на одну тисячу квадратних кілометрів території область займає п’яте місце в Україні. По річках здійснюється вантажно-пасажирське судноплавство.
2. Соціально-демографічна ситуація
Станом на 01.05.2012 року чисельність наявного населення у Вінницькій області складає 1 млн 631 тис. 929 осіб, зокрема: міське населення – 816 тис. 117 осіб, сільське наслення –815 тис. 752 особи.
У загальній структурі населення Вінницької області 54% жінок та 46% чоловіків.
В обласному центрі проживає 370 972 особи (станом на 1 березня 2012 року).
Віковий склад населення області станом на 2011 рік характеризується такими показниками:
- у віці молодшому за працездатний – 262,2 тис. чоловік;
- у працездатному віці – 941,9 тис. чоловік;
- у віці старшому за працездатний – 430,0 тис.чоловік.
В області проживають представники 92 національностей. У національному складі населення більшість займають українці, чисельність яких складає 94,91% від загальної кількості населення області, 3,83% – росіяни, 0,22% – поляки, 0,18% – білороси, 0,17% – євреї тощо.
За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року, мовний склад населення характеризується значною однорідністю. Українську мову вважають рідною 94,8% населення області, російську мову визначили як рідну 4,7% населення.
Великих місць компактного проживання національних меншин у області немає, хоча є незначна кількість сіл, де частка етнічної групи може бути значно вищою, ніж у інших селах області.
3. Економічна ситуація
Вінницька область займає одне із провідних місць в Україні в аграрній сфері. Ключові галузі економіки регіону: харчова, переробна та машинобудівна промисловость, а також виробництво будівельних матеріалів.
Середній рівень заробітної плати найманих працівників підприємств та установ області у травні 2012 року склав 2 457 грн. Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у цьому місяці Вінниччина посідала 19 місце.
За даними І кварталу 2012 року рівень безробіття економічно активного населення у Вінницькій області складає 9,7% (середній показник по Україні – 8,4%).
Впливові бізнес-групи області
До провідних бізнес-груп Вінницької області належать підприємства корпорації «Укрпромінвест», яка пов’язана із міністром економічного розвитку та торгівлі України Петром Порошенком. Бізнес-активи вихідця із Вінниччини Порошенка представлені у різних сегментах економіки області. Зокрема, – Крижопільський, Гайсинський і Погребищинський цукрові заводи, Вінницька кондитерська фабрика Roshen, завод «Бершадьмолоко» та інші підприємства відносяться до корпорації «Укрпромінвест». Значна частина сільськогосподарських угідь регіону знаходиться у прямій чи опосередкованій власності цього політика. У рейтингу найбагатших людей України за 2012 р., який проводив журнал «Фокус», Петро Порошенко зайняв 19 місце із активами в 971 млн дол. США.
Група «Кряж» належить до сфери впливу першого заступника голови Вінницької облдержадміністрації, члена Партії регіонів Івана Мовчана. Головним видом діяльності підприємства є оптово-роздрібна торгівля азбоцементними виробами, цементом, сільськогосподарською та промисловою продукцією, продуктами харчування власного виробництва (мука, хлібобулочні вироби, соняшникова олія), постачання сировиною і матеріалами підприємств цементно-шиферної промисловості. У структурі групи «Кряж» сьогодні функціонують: три цукрових заводи (Соколевский, Капустянський, Моєвський), ТОВ «Крижопільський елеватор», ТОВ «Красногвардійський шиферний завод») . Підприємства «Подільські цукроварні» і «Кряж Агро», які мають стосунок до Івана Мовчана, готуються до первинної публічної пропозиції акцій (IPO) на Варшавській фондовій біржі. «Кряж» також володіє 21 агроформуванням у 7 районах Вінницької області, що обробляють близько 49,3 тис. га сільськогосподарських угідь.
Горілчана компанія «Nemiroff», яка має виробничі потужності у м. Немирів Вінницької області, належить до сфери впливу народного депутата України Степана Глуся та його сина, бізнесмена Олександра Глуся. У 2007 році народний депутат України Степан Глусь був обраний від Блоку Юлії Тимошенко, але зараз він входить до фракції Партії регіонів.
Один із найбільших агропромислових виробників України – ПАТ «Миронівський хлібопродукт» – належить бізнесмену Юрію Косюку. Косюк входить до переліку найбагатших людей України, його статки за оцінками журналу Фокус у 2012 р. складали 1,2 млрд дол. США. Продукція цього виробника поширюється під різними брендами, найвідоміший з яких – «Наша ряба». У 2008 році Президент України Віктор Ющенко нагородив Юрія Косюка званням Героя України.
Місцевому підприємцю Володимиру Продивусу належить коопорація «Прем’єр-Фінанс», яка об’єднує 30 підприємств переробної та харчової промисловості, торгівлі та фармації. Продивус є вихідцем із професійного спорту, ще в радянські часи він отримав «бронзу» на чемпіонаті СРСР по боксу. Бізнесмен є акціонером будівельної компанії «Мостобуд» та банку «Промекономбанк». Володимир Продивус вже відкрито заявив про свої наміри балотуватись у народні депутати України.
Інвестиційно-промислова група «КМТ» займає помітне місце у бізнес-процесах області. Група, яка зареєстрована у формі спільного україно-російського підприємства, має активи у машинобудуванні, хімічній промисловості, будівництві, розробці програмних продуктів.
До її складу входять такі підприємства: ВАТ КМТ-Агро; ПАТ ОМЗ (Вінниця), ВАТ «Подільська фондова компанія», ВАТ «Могилів-Подільський машинобудівний завод ім. С.М. Кірова», ПАТ «Вінницька промислова компанія», ПАТ «Вінницька технологічна компанія», ВАТ «Prodeksim», промислова група «Vioil», а також виробничі потужності Вінницького та Чернівецького масложиркомбінату. 99,99% акцій групи «КМТ» належить 3 фізичним особам.
ТОВ «Аграна Фрут Україна» представлено у Вінницькій області виробничими потужностями. Компанія була заснована австрійським акціонерним товариством «Штайреробст» та українською компанією «Адоніс ВВТ». Основними напрямками діяльності підприємства є виробництво концентрованих фруктових овочевих соків , йогуртів та дитячого харчування. На підприємствах «Аграна Фрут Україна» зайнято до 300 штатних працівників та залучається більше півтори тисячі сезонних робітників.
Спільне українсько-австрійське підприємство з іноземною інвестицією «Пфаннер-Бар» має виробничі потужності у м. Бар Вінницької області. Засновниками підприємства виступили ВАТ «Барський консервний комбінат» та австрійська фірма «Пфаннер». Основним напрямком діяльності підприємства, на якому працює більше 130 осіб, є виробництво соків та сокомістких напоїв.
ВАТ «Літинський молочний завод» вважається одним із лідерів з виготовлення молочної продукції в Україні. Нинішні потужності підприємства дозволяють переробити до 300 тонн молока на добу. Продукція підприємства розповсюджується під торговими марками «Білозгар», технологія «Білозгар-Екстра» та «Петроменталь». Директор заводу Петро Тихонюк є депутатом Вінницької обласної ради від Партії регіонів.
4. Політична ситуація
У багатомандатному окрузі на виборах до Вінницької обласної ради найбільшу кількість голосів набрала Партія регіонів (20,69% голосів або 23 мандати). Із незначним відставанням від лідера виборів друге місце зайняла ВО «Батьківщина» – 20,34% голосів виборів або 22 мандати. Виборчий бар’єр також подолали: Українська партія «Єдність» (12,22% або 13 мандатів), «Фронт Змін» (7,28% або 8 мандатів). У одномандатних округах найбільшу кількість мандатів отримала Партія регіонів (39 депутатів). Висуванці ВО «Батьківщина» перемогли у 10 округах, Українська партія «Єдність» – у 9 округах, Народна партія – в 4 округах, «Фронт Змін», Українська партія «Собор», Соціалістична партія України, Українська народна партія провели у виборчих округах по одному депутату.
Кардинально іншою є партійна карта Вінницької міської ради, де перше місце займає партія міського голови обласного центру Володимира Гройсмана «Совість України». У багатомандатному окрузі партія «Совість України» набрала 33,48% голосів виборців або 10 мандатів. Представники цієї політичної сили також перемогли у 23 одномандатних округах. За партійними списками представництво у міській раді отримали: ВО «Батьківщина» – 5 мандатів, ВО «Свобода», партія «УДАР» та «Фронт Змін» – по 2 мандати, партія «Сильна Україна» – 1 мандат. Партія регіонів провела 3-х депутатів за партійними списками та 2-х депутатів за мажоритарною складовою виборів.
У цілому по області найвищий рівень представництва у місцевих радах має Партія регіонів. Майже у двічі меншу кількість депутатів має ВО «Батьківщина». Народна партія та Українська партія «Єдність» займають третє місце за рівнем представництва у депутатському корпусі Вінницької області.
№
|
Назва партії
|
К-сть партійних осередків
|
К-сть членів партії
|
Представництво в місцевих радах (обласна, районні, міські міст обл. підпорядкування)
(загальна к-сть рад – 34)
|
Відсоток набраних голосів у багатомандатному окрузі
|
||||
Із відповідей на запити
|
К-сть рад, куди були обрані депутати
|
К-сть депутатів місцевих рад станом на 11.2010
|
К-сть депутатів місцевих рад станом на 04.2012
|
На виборах до Вінницької обласної ради (%)
|
На виборах до Вінницької міської ради (%)
|
||||
1
|
ВО «Батьківщина»
|
35
|
22 000
|
34
|
381
|
381
|
20,34
|
14,6
|
|
2
|
Партія регіонів
|
861
|
32 000
|
34
|
646
|
646
|
20,69
|
8,09
|
|
3
|
«Фронт Змін»
|
35
|
7 000
|
28
|
94
|
94
|
7,28
|
7,33
|
|
4
|
ВО «Свобода»
|
35
|
2 600
|
9
|
19
|
19
|
2,95
|
6,99
|
|
5
|
КПУ
|
35
|
58 000
|
23
|
67
|
67
|
2,96
|
3,1
|
|
6
|
«Наша Україна»
|
35
|
7 800
|
13
|
23
|
23
|
-
|
-
|
|
7
|
Народна партія
|
861
|
21 000
|
27
|
138
|
138
|
2,14
|
-
|
|
8
|
«УДАР»
|
-
|
-
|
5
|
8
|
8
|
2,74
|
-
|
|
9
|
«Єдиний Центр»
|
-
|
-
|
4
|
10
|
10
|
-
|
-
|
|
10
|
Аграрна партія України
|
-
|
-
|
1
|
2
|
2
|
-
|
-
|
|
11
|
Партія «Відродження».
|
-
|
-
|
1
|
3
|
3
|
-
|
-
|
|
12
|
Партія «Демократичний Союз»
|
-
|
-
|
3
|
5
|
5
|
-
|
-
|
|
13
|
Партія «Народна влада»
|
-
|
-
|
2
|
2
|
2
|
-
|
-
|
|
14
|
Партія «Реформи і Порядок»
|
12
|
2 000
|
1
|
1
|
1
|
-
|
-
|
|
15
|
Партія Зелених України
|
-
|
-
|
5
|
6
|
6
|
-
|
-
|
|
16
|
Партія «Християнско-демокритичний союз»
|
-
|
-
|
3
|
5
|
5
|
-
|
-
|
|
17
|
ПП ВП «Дітей війни»
|
-
|
-
|
1
|
1
|
1
|
-
|
-
|
|
18
|
ПП «Європейська партія України»
|
-
|
-
|
1
|
5
|
5
|
-
|
-
|
|
19
|
ПП «Народна Самооборона»
|
-
|
-
|
1
|
3
|
3
|
-
|
-
|
|
20
|
ПП «Нова політика»
|
-
|
-
|
8
|
8
|
8
|
-
|
-
|
|
21
|
ПП «Сильна Україна»
|
-
|
-
|
23
|
63
|
63
|
2,60
|
3,45
|
|
22
|
ПП «Совість України»
|
-
|
-
|
2
|
48
|
48
|
-
|
33,48
|
|
23
|
ПП «Конгрес Українських Націоналістів»
|
-
|
-
|
1
|
1
|
1
|
-
|
-
|
|
24
|
ПП «Народний Рух України»
|
-
|
-
|
4
|
24
|
24
|
-
|
-
|
|
25
|
ПП «Народний Рух України за єдність»
|
-
|
-
|
1
|
3
|
3
|
-
|
-
|
|
26
|
СДПУо
|
-
|
-
|
1
|
1
|
1
|
-
|
-
|
|
27
|
Соціалістична партія України
|
-
|
-
|
21
|
58
|
58
|
-
|
-
|
|
28
|
Українська Народна Партія
|
35
|
12 000
|
10
|
14
|
14
|
-
|
-
|
|
29
|
Українська партія
|
-
|
-
|
4
|
16
|
16
|
-
|
-
|
|
20
|
Українська партія «Єдність»
|
-
|
-
|
22
|
110
|
110
|
12,22
|
-
|
|
21
|
Українська Республіканська партія
|
-
|
-
|
1
|
2
|
2
|
-
|
-
|
|
22
|
УРП «Собор»
|
27
|
-
|
5
|
17
|
17
|
-
|
-
|
|
Усі голови місцевих державних адміністрацій Вінницької області належать до Партії регіонів. Голова Віннницької обласної ради та його другий заступник також належать до цієї політичної сили (інший заступник є позафракційним). Серед 27 голів районних рад партійне представництво розподіляється так: Партія регіонів – 15 посад, Народна партія – 8 посад, ВО «Батьківщина» – 2 посади, Соціалістична партія України та Українська партія «Єдність» –1 посада.
Партійність керівників органів влади
АТО / Посада
|
Голова держадміністрації
|
Голова ради
|
Вінницька область
|
Партія регіонів
Джига Микола Васильович
|
Партія регіонів
Татусяк Сергій Пилипович
|
Барський район
|
Партія регіонів
Радіонов Микола Васильович
|
Партія регіонів Помилуйко Ольга Іванівна (порушена кримінальна справа)
|
Бершадський район
|
Партія регіонів
Снігур Олександр Федорович
|
ВО «Батьківщина»
Бурлака Михайло Григорович
|
Вінницький
район
|
Партія регіонів
Векліч Павло Георгійович
|
Партія регіонів
Щербатий Станіслав Кайтанович
|
Гайсинський район
|
Партія регіонів
Кондратюк Анатолій степанович
|
Партія регіонів
Сікорський Степан Антонович
|
Жмеринський район
|
Партія регіонів
Твердохліб Юрій Михайлович
|
Партія регіонів
Малярчук Василь Григорович
|
Іллінецький
район
|
Партія регіонів
Ящук Володимир Миколайович
|
Партія регіонів
Дмитрик Олег Вікторович
|
Калинівський
район
|
Партія регіонів
Поліщук Василь Кіндратович
|
Народна партія
Браніцький Юрій Олексійович
|
Козятинський район
|
Партія регіонів
Лавренюк Олексій Іванович
|
Партія регіонів
Стахов Валерій Іванович
|
Крижопільський
район
|
Партія регіонів
Семенюк Лідія Павлівна
|
Партія регіонів
Стратієвський Анатолій Васильович
|
Липовецький
район
|
Партія регіонів
Грищук Анатолій Васильович
|
Соціалістична партія України
Науменко Юрій Михайлович
|
Літинський район
|
Партія регіонів
Хімічук Володимир Пертович
|
Партія регіонів
Гром Володимир Володимирович
|
Могилівський-Подільський район
|
Партія Регіонів
Вдовцов Михайло Леонтійович
|
Партія регіонів
Антонюк Олег Петрович
|
Муровано-Куриловецький
район
|
Партія Регіонів
Анікеєнко Володимир Миколайович
|
Народна партія
Гук Василь Арсенійович
|
Немирівський район
|
Партія регіонів
Михайленко Петро Миколайович
|
Партія регіонів
Дзевелюк Володимир
Дмитрович
|
Оратівський район
|
Партія регіонів
Кириленко Галина Володимирівна
|
Партія регіонів
Ковтун Іван Іванович
|
Піщанський район
|
Партія регіонів
Жердецька Світлана Георгіївна
|
Народна партія
Плахотний Іван Денисович
|
Погребищенський
район
|
Партія регіонів
Осадчук Василь Павлович
|
Народна партія
Олексієнко Володимир Степанович
|
Теплицький район
|
Партія регіонів
Кравченко Олександр Федорович
|
Народна партія
Габінський Леонід Іванович
|
Тиврівський район
|
Партія регіонів
Муляр Віталій Володимирович
|
Народна партія
Вихристюк Віктор Костянтинович
|
Томашпільський район
|
Партія регіонів
Томчук Володимир Петрович
|
Українська партія
«Єдність» Олійник Анатолій Дмитрович
|
Тростянецький район
|
Партія регіонів
Скіць Сергій васильович
|
ВО «Батьківщина»
Лобань Леонід Іванович
|
Тульчинський
район
|
Партія регіонів
Бузік Анатолій Степанович
|
Народна партія
Авраменко Олексій Петрович
|
Хмільницький район
|
Партія регіонів
Томашук Олег Володимирович
|
Партія регіонів
Чмелюк Василь Арсеньович
|
Чернівецький район
|
Партія регіонів
Яцко Валерій федорович
|
Партія регіонів
Какурін Юрій Михайлович
|
Чечельницький район
|
Партія регіонів
Качинський Микола Францович
|
Партія регіонів
Шепітко Сергій Васильович
|
Шаргородський район
|
Партія регіонів
Слободянюк Микола Іванович
|
Партія регіонів
Павельський Володимир Олександрович
|
Ямпільський район
|
Партія регіонів
Волошин Володимир Анатолійович
|
Народна партія
Жереб Вілен Миколайович
|
АТО / Посада
|
Міський голова
|
Секретар ради
|
Вінниця
|
«Совість України»
Гройсман Володимир Борисович
|
«Совість України»
Моргунов Сергій Анатолійович
|
Жмеринка
|
Соціалістична партія України
Трахтенберг Зіновій Володимирович
|
ВО «Батьківщина»
Ніколайчук Святослав
Володимирович
|
Хмільник
|
«Сильна Україна»
Грушко Василь Пилипович
|
«Нова політика»
Дреженков Петро Олексійович
|
Могилів-Подільський
|
Партія регонів
Бровко Петро Петрович
|
Партія регіонів
Бохонець Володимир
Петрович
|
Козятин
|
Соціалістична партія України
Гвелесінані Олександр Георгійович
|
Партія регіонів
Лазарчук Антоніна Володимирівна
|
Ладижин
|
Партія регіонів
Коломєйцев Валерій Іванович
|
Партія регіонів
Бучко Людмила Дмитрівна
|
У містах обласного значення два мери обирались від Партії регіонів, два від Соціалістичної партії України, по одному від партії «Совість України» та «Сильної України». У червні 2012 року депутатська більшість Жмеринської міської ради відпавила у відставку мера, представника Соціалістичної партії України Зіновія Трахтенберга.
Депутати Верховної Ради України від області
№
|
ПІБ депутата
|
Фракція/партійність
|
Зв'язок з областю
|
1
|
Бевз Валерій Ананьйович
|
Комуністична партія України
|
Народився на Вінниччині
2000-03 – нач. УМВС України у Вінницької обл; 02.2004-05 – заст. голови-кер. апарату, Вінн. облдержадмін.
|
2
|
Глусь Степан Карлович
|
5-6 скликання «БЮТ»,
03.2011 – Партія реіонів
|
З 1987 – директор, ДП «Немирівський спиртовий завод»
|
3
|
Зарубінський Олег Олександрович
|
Блок Литвина
|
Народився в м. Вінниця, 01.1987-09.89 – викладач суспільних наук Вінницького державного педагогічного інституту,
голова Товариства вінничан в Києві.
|
4
|
Калетнік Григорій Миколайович
|
Партія регіонів
|
Проживає в селі Бохоники Вінницького району Вінницької області, Ректор ВНАУ
|
5
|
Катеринчук Микола Дмитрович
|
Блок «Наша Україна – народна самооборона». Європейська партія України
|
У 2002 р. обирався по мажоритарному округу у Вінницькій обл.
|
6
|
Матвієнко Анатолій Сергійович
|
Блок «Наша Україна – народна самооборона»
|
Народився на Вінниччині, 1996 рік – голова Вінницької ОДА.
|
7
|
Черній Василь Васильович
|
Блок Литвина
|
2006-2011 – заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації, проживає в місті Вінниця.
|
У Верховній Раді України працює 7 народних депутатів України, які за походженням або інтенсивністю публічної роботи мають тісний зв'язок із Вінницькою областю.
5. Аналіз медіа-ринку
№ п/п
|
Вид та назва ЗМІ
|
Електронна адреса
|
Наклад/покриття/ к-ть відвідувачів у день
|
Власник/політична лояльність
|
|||
Телебачення
|
|||||||
1
|
ВОДТРК «Вінтера»
(телебачення, радіомовлення)
|
90% території області
|
Держкомтелерадіо України, власність державна.
|
||||
2
|
Вінницьке міське КП «Інформаційно-телевізійне агентство «ВІТА»
|
м. Вінниця, 30% обл.
|
Вінницька міська рада, власність комунальна
|
||||
3
|
Обласна асоціація «Вінницька громадська телерадіокомпанія «ВІННИЧЧИНА»
|
85% покриття обл.
|
ПСП «Агродім» с. Клембівка Ямпільського р-ну, ТОВ «Гама - консалтинг». Наближена до голови Держмитслужби, 2007 – 2011 – народний депутат України КПУ
|
||||
Друковані видання
|
|||||||
5
|
«Вінниччина» газета
|
2 раз./тижд.
Тираж 28 525
|
Вінницька обласна рада.
Комунальна власність
|
||||
6
|
«Вінницька газета» газета
|
3 раз./тижд.
Тираж 9 500
|
Вінницька міська рада, міськвиконком. Комунальна власність.
|
||||
7
|
«33 канал» газета
|
1 раз./тижд. тираж 92,5 тис.
|
ТОВ «Регіна ЛТД»,колективна власність. Головний редактор Жучинський Анатолій Петрович депутат Вінницької обласної ради від Української партії «Єдність».
|
||||
8
|
«RІА», «20 хвилин», «20 хвилин Козятин»
газета
|
«RIA» – 50 тис.
«20 хвилин» – 5, 5 тис.
«20 хвилин Козятин» – 1,5 тис.
|
Корпорація «РІА», колективна власність
|
||||
9
|
«Місто»
газета
|
www. http://misto.vn.ua
|
Тираж – 20 тисяч
|
ТОВ «Міст», власність колективна, наближена до міського голови
|
|||
Інтернет-видання
|
|||||||
10
|
«Моя Вінниця»
|
6 тисяч оригінальних відвідувачів в день
|
ТОВ ТРК «Вінницьке перехрестя», власність колективна, наближена до міського голови міста Вінниця
|
||||
11
|
«ВІнницяОК»
|
1 тисяча оригінальних відвідувачів в день
|
-
|
||||
12
|
«Вінниця інфо»
|
2-3 тисячі оригінальних відвідувачів в день
|
-
|
||||
6. Електоральна інформація
Станом на 30.06.2012 року загальна кількість виборців у Вінницькій області складає 1 млн 296 тис. 827 осіб.
Найбільша кількість виборців у Вінницькому районі – 63 361,найменша кількість виборців у Піщанському районі – 17 297.
Найбільша кількість виборців у містах обласного значення: м. Вінниця – 283 330 чоловік, найменша в Ладижині – 18 393 чоловік.
Явка виборців у Вінницькій області під час позачергових національних виборів до Верховної Ради України 2007 року склала 59,62%.
У 2010 році на виборах до Вінницької обласної ради явка склала 55,73% виборців.
7. Суспільне життя
До стабільно діючих громадських організацій можна віднести організації, які працюють в таких напрямках: правозахисні організації – Подільський центр прав людини, який діє в області з 1995 року, Вінницька правозахисна група – одна із найвпливовіших правозахисних організацій в Україні, сервісні організації – ВОГОІ «Гармонія», ВМО «Паросток», організації, які працюють у сфері регіонального розвитку – ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», МГО «Україна – Польща – Німеччина».
При Вінницькій облдержадміністрації та обласній раді діють громадські ради. Традиційно в регіоні моніторингові кампанії на виборах проводять Громадянська мережа ОПОРА та Комітет виборців України.
За даними Вінницької облдержадміністрації станом на 1 січня 2011 року в області діють 2 052 релігійні організації 35 конфесій[6]. Найвпливовішою складовою релігійного життя в області залишається православ'я – 1 259 релігійних організацій, що становить 61,3% релігійної мережі. Кількість релігійних організацій по різним напрямкам розподіляється так:
- Українська православна церква (МП) – 951
- Українська православна церква Київського патріархату – 232 організації
- Українська автокефальна православна церква – 53 організації
- Руська православна старообрядницька церква – 14
- Інші православні релігійні громади мають 9 релігійних утворень.
- Українська греко-католицька церква – 17 організацій
- Римо-католицька церква – 130 релігійних організацій
- До протестанських деномінацій в області належить 579 релігійних організацій 19-ти конфесій.
У 2008-2011 роках органами державної влади повернено у власність історичним власникам близько 2-х десятків культових споруд.
8. Джерела отримання інформації:
http://www.vinrada.gov.ua/pasport_oblasti.htm
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/site/p_deputat_list
http://www.myvin.com.ua/ua/news/events/7253.html
http://expo.vin.com.ua/uk/main/geology