Мрії про чесні виборчі перегони у Львові, певно, доведеться відкласти на потім. Вже за два тижні до офіційного початку виборчої кампанії у місті зафіксовано перші прояви антиагітації.м.Львів

Зокрема, передовий удар технологів із штабів суперника прийняв на себе новачок цьогорічних перегонів - Дмитро Добродомов (кандидат від політичної партії «УДАР» у 115 виборчому окрузі). Популярному телеведучому та генеральному продюсеру телеканалу «ЗІК» пригадали роботу дідуся в органах НКВД. Плакати з написом «Це онук НКВДИСТА Дмитро Добродомов. Хочеш такого «народного депутата?» були помічені в кількох районах Сихівського житлового масиву (територія 115 ВО). Плакат без вихідних відомостей обігрує доволі гостру для міста тему і може помітно зашкодити рейтингу кандидата. Наразі, ні Дмитро Добродомов, ні правоохоронні органи, жодним чином не прореагували на появу такої антиагітації.м.Львів

Варто зауважити, що в колі львівських виборчих технологів подейкують, що плакати могли бути справою рук самого кандидата. Мовляв, таким чином він хоче перестрахуватися від появи в майбутньому більш ефективної та різкої «чорнухи».

Черговим постраждалим від антиагітації у місті виявився Віктор Медведчук з його «неполітичним» «Українським вибором». У центральному районі вулиці Чорновола всі сітілайти із зображенням цієї персони невідомі «покращили» за допомогою балончика з чорною фарбою. Зокрема, Віктору Медведчуку домалювали чорні окуляри та вуса. Наразі не відомо чи це - банальне хуліганство, чи справді продуманий акт антиагітації. Популярності подібні сітілайти фігурі Віктору Володимировичу точно не додадуть.

За коментарями звертайтесь:
Андрій Дутчак
координатор кампанії спостереження за парламентськими виборами-2012
у Львівській області
063 628 68 44.

Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.