Керівництво Житомирської обласної соціальної служби в справах дітей, сімї та молоді оприлюднило інформацію про те, що на виконання соціальних ініціатив Уряду в області формують новий підрозділ з 299 працівників, які мають виявляти неблагополучні тенденції у родинах.

На зарплати та забезпечення соціальних працівників на Житомирщині піде 9,5 мільйонів гривень. Забезпеченням передбачається придбання нових комп’ютерів, а для працівників, яким доведеться працювати у сільській місцевості, видадуть велосипеди.

Опозиція ж називає такі нововведення фінансуванням агітаторів на вибори до Верховної Ради, гроші на яких виділять із держбюджету. «Для всіх чітко зрозуміло, для чого зараз запроваджуються ці посади, які замасковані під соціальні ініціативи. Це хороша агітаційна мережа, оплачена за бюджетні гроші», - каже депутат Житомирської облради Руслан Годований.

Підхід до підбору соцпрацівників дуже серйозний, як повідомили в соціальних службах для дітей, сімї та молоді міста, вони мають мати вищу освіту та пройти особливу співбесіду (з ким саме не уточнюється), перелік посадових обовязків такого соцпрацівника теж досі невідомий. Відомо лише, що працюватимуть такі соцпрацівники за угодами цивільно-правового характеру і статусу держслужбовця не матимуть.

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічний перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотерміновго спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти