Інноваційним заходом передвиборчої роботи партій у Харкові став праймеріз Партії Наталії Королевської «Україна-Вперед!». За інформацією першого заступника голови Харківської міської організації партії Світлани Науменко, для проведення відкритого голосування у Харкові діють 57 інформаційних пунктів. Розташовані вони рівномірно у всіх районах міста. Для зручності найбільше інформаційних пунктів зосереджено біля виходів зі станцій Харківського метрополітену.

У партії вказують, що Народний список формувався відкритим способом. Усі кандидати, що виявили бажання долучитися до Народного списку, у період з 1 по 19 червня подавали анкети до Центрального штабу партії. Після чого проходили додатковий відбір у форматі співбесіди. За словами Світлани Науменко, від Харківської області таких анкет надіслали понад 50, з яких відібрали 11 кандидатів до Народного списку.

Головною вимогою для претендування на місце у списку називається громадська активність кандидата. До Харківського Народного списку партії «Україна-Вперед!» увійшли народний депутат України Олексій Логвиненко, підприємці Світлана Науменко, Денис Баштовой, Руслан Науменко, Олександр Токар, Ігор Стеценко, директор креативного агентства «PRичал» Наталя Азарова, директор по персоналу Аліна Харченко, спеціаліст на виробництві Дмитро Александров та 2 представники молодого покоління - Євген Каплін та Руслан Шевченко.

На разі, активність участі населення у відборі кандидатів не дуже висока. Як прокоментував завідувач відкритого офісу партії «Україна - Вперед!» Микола Ільїн, головною причиною такої невисокої активності – є спека, відсутність студентів та період відпусток. Підбивати підсумки голосування будуть після 27 липня на з’їзді партії «Україна - Вперед!».

Іншим нововведенням став Харківський Відкритий офіс партії «Україна - Вперед!» - аналог громадської приймальні.  Окрім виконання функції прямого спілкування з населенням, працівники Відкритого офісу  можуть надати повну інформацію щодо програми партії, а також кваліфіковану юридичну консультацію підприємцям, пенсіонерам та незахищеним верствам населення. 

Довідкова інформація:

Праймеріз, або попередні вибори – це тип голосування, в якому обирається один кандидат від партії. Між обраними кандидатами далі проходить звичайне голосування. Мета праймеріз  полягає в тому, щоб кандидати від однієї партії «не відбирали» голоси один у одного під час основних виборів.

В цьому випадку, за допомогою праймеріз визначиться рейтинговий список кандидатів, які користуються найбільшою підтримкою у населення в кожному із регіонів.

 
 
Довідково: 
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.