Як стало відомо спостерігачам ОПОРИ, 12 липня жителі Чернігова та мешканці села Радянська Слобода Чернігівського району отримали продуктові набори. Від імені потенційного кандидата на виборчий округ №206 Владислава Атрошенка роздавали борошно та цукор.
Представники ОПОРА помітили це в Новозаводському районі міста Чернігів. Як повідомляють регіональні інтернет-видання, подібний захід відбувся і в селі Радянська Слобода, що поблизу обласного центру. Продуктові набори роздавали в центрі села з вантажівки. Попередньо всі люди записувалися у список.
Інформація про це також з’явилася на офіційній сторінці в мережі Facebook Володимира Поліщука, голови Чернігівської районної організації Політичної Партії "Фронт Змін". Останній є потенційним кандидатом в народні депутати по виборчому округу №206, де працює пан Атрошенко.
У свою чергу, Владислав Атрошенко на своїй сторінці в мережі Facebook прокоментував матеріали регіональних медіа так: «А ви бачили очі цих людей? Чи питали у них, потребують вони цієї допомоги чи ні? А ось я бачив ці очі! I я знаю, що люди потребують цієї допомоги. Практично всюди я допомагав та допомагаю своїм землякам в честь Дня села, коли вони мене запрошують. Люди діляться своїми проблемами, просять допомоги. Я стараюся поділитися своїм досвідом для вирішення їх проблем, та допомагаю в міру своїх можливостей. Вважаю, що така допомога дійсно потрібна людям сьогодні. Зробіть більше!».
Громадянська мережа ОПОРА констатує, що це третя «подарункова» хвиля Владислава Атрошенка. Так, у квітні цього року від нього було роздано 40 тисяч продуктових наборів, які складалися з двох кілограмів борошна і пляшки олії. А в травні селяни отримали від потенційного кандидата подарунок у вигляді двох пакетів засобу від колорадського жука «Конфідор максі».
Такого роду дії можна класифікувати як підкуп виборців лише через 17 днів. Адже виборчий процес офіційно почнеться 30 липня (за 90 днів до виборів).
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.