Партія регіонів розпочала проведення конференцій обласних організацій партії, на яких презентують списки кандидатів, які балотуватимуться на парламентських виборах у мажоритарних округах та за партійними списками. Перша така конференція ПР відбулася у Львові.

Судячи з представленого списку кандидатів-мажоритарників, партія вирішила зробити ставку на вже знаних й перевірених у регіонах людей. Тому, майже в усіх округах балотуватимуться голови районних державних адміністрацій або їх заступники. Так, у виборчому окрузі №119 (центр – м. Броди) змагатиметься Михайло Коб’ялковський, заступник голови Бродівської РДА. Його колега, заступник голови Жовківської РДА Володимир Босий кандидатуватиме у ВО №122 (центр – м. Яворів). У 120-му окрузі від Партії регіонів йтиме голова Самбірської РДА Іван Білак (центр – м. Городок). У першій п’ятірці партійного списку можна також знайти Наталію Карташову, заступника голови Сокальської районної державної адміністрації.

Свої сили на виборах вирішив спробувати і заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Михайло Янковський (ВО № 121, центр - м. Дрогобич). Цікаво, що саме згідно з його посадовими обов’язками, на період виборів чиновник повинен забезпечувати взаємодію з виборчими комісіями, з політичними партіями, громадськими організаціями. Тому, якщо Михайло Янковський не піде у відпустку на час передвиборчої кампанії, то він володітиме усією інформацією про хід виборів в області. Нагадаємо, що ст. 68 і 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» накладають обмеження на здійснення передвиборної агітації органами виконавчої влади і місцевого самоврядування. Однак, не в робочий час посадові та службові особи цих органів можуть вільно здійснювати агітацію. Окрім того, якщо посадові та службові особи органів державної влади та місцевого самоврядування є кандидатами в депутати, вони продовжують виконувати свої службові повноваження й інформація про це не належить до передвиборної агітації. З огляду на таку ситуацію, можемо припустити, що невдовзі слід очікувати застосування адміністративного ресурсу з боку посадовців Львівської обласної державної адміністрації.

За коментарями звертайтесь:
Андрій Дутчак
координатор кампанії спостереження за парламентськими виборами-2012
у Львівській області
063 628 68 44.
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.